להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

אני באמת צריכה להבין ?!אני מאוד נהנית לקרוא תכנים של ביירון קייטי ולפני כמה ימים נכנסתי לאתר שלה בישראל, והוצאתי משם רשימה של אמונות אוניברסליות, אמונות שיש אותם להרבה מאוד אנשים.

בראש הרשימה עמדה לה בצורה חגיגית האמונה''אני צריכה להבין'', ואני מייד חייכתי לעצמי, כי זאת מחשבה שנמצאת אצלי המון בחיים ומעולם לא שמתי לב שגם היא בעצמה אמונה, כי מי אמר שאני צריכה להבין? אני...מי אמר שזאת האמת? האם זאת המציאות? האם במציאות אני חייבת להבין? האם אני יודעת בוודאות שאני חייבת להבין? ולאן אני לוקחת את זה במחשבות שלי?

אמונות הן אמונות, אין בסדר או לא בסדר, אם אדם רוצה להבין, לקח ספר (לצורך העיניין) והבין אז איזה כיף לו שהוא רצה משהו וזה התגשם, אבל אם אדם רוצה להבין והוא לא מבין, אז הוא מנסה להבין והוא עדיין לא מבין ושוב ושוב.. אז אם עצם הניסיון להבין עושה אותו שמח – שיגעון , נפלא ונהדר, אבל אם הניסיון להבין עושה אותו עצוב, מתוסכל, כועס או כל דבר אחר שהוא לא לאהוב את מה שיש אזי המחשבה ''אני צריך להבין'' היא אמונה מגבילה של אותו אדם!!!

וכאן אולי חשוב להסביר - מה היא אמונה מגבילה?

אמונה מגבילה היא כל אמונה שמונעת מאיתנו להרגיש את הרגשות החיוביים / רצויים שאנחנו רוצים להרגיש.

בדרך כלל, על פי רוב, הרגשות הרצויים של בני האדם הם: אושר, רגיעה, שימחה ועוד רגשות שרוב האנשים ככלל וגם בפרט מרגישים אותם כחיוביים.
אם יש משהו אצלינו בחיים שמונע מאיתנו להרגיש את הרגשות האלו זאת אומרת שהאמונה שלנו / התפיסה שלנו לגבי הדבר הזה מניבה אצלנו רגשות שליליים ולכן האמונה היא אמונה מגבילה כי היא מגבילה את האושר (או כל רגש חיובי אחר).

ולכן חברים, אם גם לכם יש לפעמים את האמונה (בצורה המגבילה שלה) ''אני צריך להבין'' וזה מאוד מכביד עליכם, תחשבו אולי בדיוק ההפך הוא הנכון... אולי אני צריך לא להבין, אולי לא להבין זה הכי טוב שיש, אולי אני אוהב את זה שאני לא מבין ועוד ועוד...

אגב, אתם יודעים מתי נבין? בדיוק, בדיוק, בדיוק כשנבין ולא רגע קודם ( :

סרטונים נוספים