להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

התמקדות - בחירות בדרך להצלחה

''תבחר חיים, תבחר עבודה, תבחר קריירה, תבחר משפחה...'' כך מתחיל הסרט ''טריינספוטיג'' המתאר בעיקר בלבול. אז נכון, הסרט מציג חוסר בחירה קיצונית, אבל מי מאיתנו לא חש תחושת פספוס ושהחיים יכלו להיות יותר טובים ופרודוקטיבים?

התמקדות נהיית משימה לא פשוטה בעידן המודרני, כאשר שפע הזדמנויות לפנינו, כל אפשרות שנבחר-היא שבע אפשריות שוויתרנו עליהן, ודווקא על הרקע הזה התמקדות הופכת לחשובה מאין כמוה.

למה חשובה התמקדות להצלחה?

דמינו מצב בו עליכם לבחור מסעדה לארוחת ערב חגיגית, האם תעדיפו מסעדת שף המתמחה בסוג ספציפי של מאכלים ברמה גבוהה או במסעדה המציעה מגוון סגנונות רב ברמה בינונית? סביר להניח שרובכם תבחרו באופציה הראשונה. כשאנחנו בוחרים לעשות תהליך התמקדות לפני פעולות, אנחנו מבטיחים לעצמנו להוציא מעצמנו את המיטב, לחדד את ראש החץ המוביל אותנו ,לנתב את דרכנו באופן בהיר ולמשוך אלינו מצבים שיסיעו לנו להתקדם לעבר המטרה. התמקדות במטרה תמנע בלבול ובזבוז של זמן ומשאבים.

התמקדות לזוגיות

כשנמצאים בתהליך של חיפוש זוגיות נתקלים בתחושה ש''מי שאני רוצה-לא רוצה אותי ומי שרוצה אותי –לא מתאים לי''. בתהליך של התמקדות נבהיר לעצמנו מה באמת חשוב לנו בזוגיות הנכספת ונשקיט את ''רחשי הרקע'' , כאשר נצא לדייט לא מתוך חיפוש כללי אלא מתוך הבנה של הדברים שחשובים לנו –התמקדות תעזור לנו לאתר אותם בבן הזוג הפוטנציאלי ולהימנע מתחושות בטן כלליות שעשויות להכשיל אותנו בראיית האדם העומד מולנו.

התמקדות – לא עוד ירייה בערפל

לפעמים,כאשר אנחנו בתהליך של צמיחה ושינוי יש אלפי דברים שאנחנו רוצים להשיג. לא תמיד ניתן להשיג הכל במסגרת זמן קצובה, התמקדות תעזור לנו לארגן את סדר עדיפויות ולבחור את הפעולות שלנו על פיו. התמקדות תביא לתכנון מוקדם ותסריטי פעולה שיקלו על ההתנהלות שלנו ותמנע את תחושת התסכול כאשר מטרה אחת לא מושגת במלואה, כיוון שתהליך התמקדות יאפשר לראות את התמונה בכללותה.

ברגע שיוצאים לדרך עם התשובה לשאלה החשובה ביותר ''מה אני באמת רוצה?'' ההצלחה כבר מונחת בכיסכם. התחלה של תהליך התמקדות עוד היום היא המתנה הגדולה ביותר שתוכלו להעניק לעצמכם.מאמרים נוספים