להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

העצמה אישית - לגדול בתוך מסגרת קיימת

לא כל מי שמגיע לאימון אישי מבקש שינוי דראסטי בחייו, לעיתים קרובות אנשים מבקשים קצת יותר בדיוק ממה שיש להם. הם מסופקים נפשית בעבודה, אבל רוצים אומץ לבקש העלאה. יש להם זוגיות, אבל רמת התקשורת בתוכה לא מספקת. הרעיון העומד בבסיס העצמה אישית הוא לקחת את הנתונים הקיימים ולחזק אותם. העצמה אישית מגיעה מתוך הכרה בתכונות הטובות של האדם וחיזוקן. כאשר נפח התכונות והפעולות המשרתים אותנו בהנעה קדימה גובר, עוצמת ההשפעה של הרגשות השלילים והחולשות מתעממת.

תפקידו של המאמן האישי בתהליך העצמה אישית

מאמן אישי יעזור צעד אחרי צעד, להבחין בנקודות החוזק של המתאמן ולבנות העצמה האישית מתוך מודעות. חלק מהתהליך במסגרת העצמה אישית יעסוק במיקסום משאבים וניצול מלא של הזדמנויות. לעיתים אדם כל כך שקוע בשגרה, שכאשר הוא ניתקל בהזדמנות לשפר את מקומו הוא אינו מבחין בה. העצמה אישית תחדד את החושים ותעזור לנו לשפר את הקיים מתוך שלווה והכרה ביתרונותינו. בעזרת המאמן האישי נלמד לזהות דפוסי חשיבה מקבעים ולהזיז אותם הצידה. דפוסי חשיבה מקבעים ניתן לדמות למשקפיים כהים במיוחד המסתירים חלק משדה הראייה. המאמן האישי יעזור למתאמן בהשגת העצמה אישית על ידי הזזת אותן זגוגיות חוסמות.

האם צריך לקחת ''פסק זמן מחיים'' בשביל העצמה אישית?

בהחלט לא. העצמה אישית הוא תהליך שמתאפשר דווקא על ידי התבוננות ביום יום וזיהוי הנקודות בהן אנחנו מרגישים חלשים. חופש זה תמיד רעיון טוב כאשר מרגישים מותשים ומאפשר לנו לחדש כוחות, אבל בתהליך העצמה אישית נדרש דווקא להתבונן על המקומות בחיים הגוזלים מאיתנו אנרגיה וזמן ומחלישים אותנו. העצמה אישית מגיעה מתוך התבוננות כנה בדרך אותה בחרנו לעצמנו בין אם במודע ובין אם מתחושת חוסר ברירה.

העוצמה שבפנים

תהליך העצמה אישית לוקח בחשבון שהעוצמה כבר קיימת בכל אחד מאיתנו ועיקר העבודה היא הוצאתה מהכוח אל הפועל. דמיינו את העוצמה הפנימית כמו פרי בשל, שיש לקלף את קליפה כדי להגיע לבשרו, זה בדיוק מה שנעשה באימון להעצמה אישית. נקלף מהמתאמן את הקליפה הגסה ונגיע לכוח המובנה בתוך כולנו.

מאמרים נוספים