להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

אימון לזוגיות - אחד ועוד אחד זה הרבה יותר משניים

על פניו, המושג אימון לזוגיות נשמע מוזר. הרי המצב הטבעי ביותר של האדם הוא להימצא בזוגיות, אפילו בתנ''ך נזכר כי ''זכר ונקבה ברא אותם'' אז איך אפשר להתאמן על פעולה שהיא כל כך טבעית?

עם זאת, החיים בזוג בעת המודרנית עשויים להראות לפעמים כמו מרוץ מכשולים, אחוזי גירושין גבוהים הנובעים משחיקה, קשיים אובייקטיבים של כל בן זוג בפרנסה ומימוש עצמי שמשפיעים לרעה על זמן האיכות בזוגיות והיכולת לתקשר בשלווה.

איך, אם כך, אימון לזוגיות יכול בכל זאת לתרום ולעזור להתגבר על משוכות שבדרך?

אימון לזוגיות הוא התבוננות כנה על מצב הזוגיות שלנו. איפה המקומות שבהם כל בן זוג משליך את הכעס על השני? מדוע יש נושאים שכל ניסיון לפתוח לדיון מביא באופן כמעט אוטומטי למריבה ותסכול? אימון לזוגיות יבהיר לנו למה אנחנו לא פותחים נושאים מסוימים מפחד למריבה ואיך לתקשר באופן נקי גם בנושאים בהם כל בן זוג אוחז בדעה מנוגדת.

אימון לזוגיות הוא הדרך לקדש את השוני ואת העולם הפנימי שכל בן זוג מביא איתו לקשר ולא לפחד ממנו. למעשה, הבנת כוחו של השוני הנובע לא רק מהעובדה שתקשורת בין גבר לאישה מראש כבר מכתיב שינוי באופן החוויה הרגשית, אלא ההבנה העמוקה שדווקא השוני בין בני הזוג כבני אדם הוא האלמנט שיכול להחזיק את הקשר על ידי יצירת עניין וריגוש מתמיד.

למי מתאים אימון לזוגיות?

מדובר במתנה רבת עצמה שכל מי שמוצא עצמו בקשר שאינו עונה על ציפיותיו יכול להעניק לעצמו. בין אם מדובר בקשר חדש ובין אם נישואין של שנים. לא מדובר ב''טיפול זוגי'', אימון לזוגיות מפנה את הספוט אל הפרט. מספיק שצד אחד בקשר יבין את המהות הזוגית בה הוא נמצא וישפר את יכולת התקשורת, תהיה לכך השפעה חיובית מיידית גם על בן הזוג. בתהליך נבדוק מה היו ציפיותינו המודעות או הנסתרות מהקשר בתחילתו והיכן המקומות שלדעתנו זקוקים לחיזוק. אם אתם מרגישים שהזוגיות שלכם יכולה להיות טובה ומספקת יותר-אימון לזוגיות זה המקום לממש את פוטנציאל האהבה שלכם.

מאמרים נוספים