להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

מהו אימון אישי

אימון הוא תהליך בו המתאמן מתמקד במטרות אותן הוא רוצה ליישם בחייו. מטרה באימון יכולה להיות גשמית כמו שיפור ההכנסה, מציאת זוגיות, להתקבל ללימודים ועוד...או מנטאלית, כמו שיפור הביטחון העצמי, הגברת מודעות, העצמה אישית בתחומים קיימים ועוד...

אימון אישי איננו תהליך טיפולי, המתאמן לא יקבל אבחנות או עצות, הדבר החשוב ביותר שהמתאמן יקבל במהלך האימון הוא מרחב לביטוי אישי שבו אפשר לחקור, להתבונן ולשנות. אימון אישי להעצמה מגיע מהתפיסה שכדי לקבל תשובות טובות ומקדמות- צריך קודם כל לשאול את השאלות הנכונות.

מה הן השאלות הנכונות לתהליך אימון אישי?

- מה באמת אני רוצה מעצמי? מה הן מטרותיי בתהליך האימון?
- האם רצון זה אכן מגיע ממני או מהמסרים שהפנמתי לגבי מה שאני אומר להיות ולרצות?
- מה עיכב אותי עד כה מהשגת מטרתי? מה הם חסמי ההצלחה שלי? (מחשבות והתנהגויות המעכבות את המתאמן מהגשת המטרה)
- האם באמת חיי יהיו טובים יותר כתוצאה מהשגת המטרה?
- האם אני מוכן להתמודד עם כל אתגר בדרך להשגת המטרה? ואם התשובה היא 'לא'- אז מה היא באמת מטרת העל שלי למענה אהיה מסוגל ונכון להתמודד עם אתגרים?

כפי שהבנתם, בשלב הראשון נבקש להגיע למטרה הטהורה. אדם יכול לומר 'מטרתי היא להגיע לזוגיות' אבל לא יהיה מוכן להתמודד עם כישלונות בדייטים. לכן נחזור שוב לשאלת הבסיס 'מה באמת אני רוצה מעצמי?' ויתכן שנגיע לכך כי המטרה האמיתית היא לשפר את רמת הביטחון העצמי. מתוך שיפור הביטחון העצמי, יתכן מאוד שאותו מתאמן גם יצליח להביא זוגיות אל חייו. לכן, חשוב כל כך להמשיך ולשאול את השאלות עד שנגיע לשורש העניין שהביא את המתאמן לבקש תהליך של אימון אישי

שלב שני – ליווי ותמיכה עד להשגת המטרה

במסגרת תהליך האימון ילווה המתאמן על ידי המאמן האישי באופן צמוד.כל צעד, בין אם הושג בו יעד ובין אם לא הוכתר בהצלחה, יזכה לניתוח מעמיק. מרמת הפעולה עצמה ועד לרזולוציה של התחושות והמחשבות שהתעוררו בעת פעולה. גם במקרה שהמתאמן החליט להימנע מפעולה מסוימת, על אף שהוגדרה כיעד, הדבר יבחן ללא כל שיפוטיות מצד המאמן כהזדמנות לזיהוי חסמי הצלחה.

אימון אישי אינו רק מימוש המטרה – אלא שמימוש המטרה היא אמצעי באימון האישי לצורך הגעה לרמת מודעות והעצמת השליטה של המתאמן בחייו.

מאמרים נוספים