להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

אימון אישי ליצירת כסף – מעגל השפע

רבים מאיתנו נתקלים בתחושת מחסור בכסף, גם אילו שעובדים ומשקיעים, מוצאים עצמם בתחושה שבסוף החודש, הכסף שהם מקבלים בתמורה לעבודתם אינו מספיק לכל צורכיהם. אנחנו מוצאים את עצמנו במעגל שבו הכסף הופך לטרדה וככל שהוא מטריד יותר ,כך תחושת המחסור גוברת ונוצרת תחושה שההוצאות תמיד יהיו גדולות יותר מסך ההכנסות ואי אפשר להימנע מהן כגון מגורים, חשבונות, מזון, טיפול בילדים המעיקות על יכולתנו לצור שפע.

מעגל השפע הוא אופן חשיבה שיאפשר לנו לנשום, לנהל את הוצאותינו בחוכמה ולמצוא דרכים להרוויח יותר ולפרוץ את מעגל המחסור.

'איזהו עשיר השמח בחלקו'- נקודת המוצא למעגל השפע

ככל שנעמיק במחשבות המטרידות, בהתעסקות עם החוסר, כך נקבע את עצמנו כמי שאין לו די והותר כדי צורכו, בשלב הראשון לאימון אישי ליצירת שפע, נתבונן באותה תחושת מחסור, מה היינו רוצים להשיג בעזרת השפע? מה חסר לנו כרגע? האם באמת הישגים חומרים יספקו אותנו? אולי תחושת החוסר מגיעה ממקומות אחרים ומשפיעה לרעה על הישגים אחרים שלנו בחיים?

המפתח לכניסה לתוך מעגל השפע – הוא קודם כל להסתכל על השפע הקיים. זוגיות טובה- היא בהחלט מקור לשפע רגשי, עבודה בה אנחנו מרגישים מסופקים נפשית , גם היא נקודת מוצא טובה, גם אם מבחינת השכר היא אינה משביעה את רצוננו כרגע.

שמחה ואהבה כלפי הדברים שכבר השגנו בחיינו כבר יהוו התחלה טובה לשינוי התפיסה שלנו כלפי עצמנו, מ'אני לא מצליח לעמוד בתשלומים, אני חלש, חסר לי' ל– 'אני מכיר בכישורי, מודה על הטוב שבחיי', 'תחושת המחסור שלי זמנית כמו כל שאר התחושות'.

תפיסת העצמי שלנו כאדם מצליח תעזור לנו לבדוק מה היא הצלחה עבורנו. זאת כמובן, נקודת המוצא כמעט בכל תהליך של אימון אישי, והיא אפילו מקבלת משנה תוקף כאשר אנחנו מתעסקים בהצלחה כלכלית.

לעיתים אנחנו מוצאים כי אנשים המרגישים שאין להם מספיק בתחום החומרי בחייהם נוטים לפצות את עצמם על תחושת המחסור דווקא ברכישות נוספות שגורמות לתחושה פסיכולוגית של שפע, תחושה שמתפוגגת ברגע שמגיע חשבון התשלומים של כרטיס האשראי והופך למוקד להעמקת דאגות.

אילו הוצאות מיותרות עבורנו? איפה אנחנו נתפסים לשפע כוזב? האם מזווה מלא מרגיע את תחושת החוסר? נעליים חדשות? דמי כיס נדיבים מידי לילדים כדי לא ירגישו הם עצמם תחושת מחסור?

כאשר נשנה את תפיסתנו מתחושת החוסר לתודעת השפע, לא נזדקק לאותם פיצויים- מה שכבר יפנה הכנסה לחיסכון ורווחה באופן מיידי ויוריד את חשבון ההוצאות באופן מורגש.

השמחה בחלקנו תעזור לנו גם להסתכל על כישורינו ויכולותינו באופן נקי וחסר דאגות. האם עבודתנו משלמת לנו בהתאם לכישורים ולהשקעה שלנו? כדאי לעשות סקר שוק ולבדוק כמה השווי הריאלי בשוק העבודה של משרה כמו שלנו. אולי אכן משלמים לנו פחות מהמקובל? במקרה כזה, אימון אישי יעזור למתאמן לקבל אומץ לבקשת העלאה בשכרו ובמידה וזה לא יביא את התוצאה המבוקשת, אף לחפש עבודה התואמת את מה שאנחנו ראויים לו.

יצירת שפע הוא תהליך מרתק שהצלחתו נובעת מהכרה במציאות של עצמנו, תחושת חוסר היא משקפיים שחורים המסתירים מאיתנו את השביל אל השפע, כאשר במסגרת אימון אישי להצלחה נסיר את המשקפיים האלו- נראה שהשביל כבר נמצא לידנו כל מה שנותר לנו זה לעלות עליו.

מאמרים נוספים