להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

אומנות האהבה

אהבה היא אחד ממניעי החיים העיקריים, אנחנו נולדים כתוצאה ממעשה אהבה, על מנת שתינוק יגדל באופן בריא- הוא זקוק לאהבה, אנחנו זקוקים לחיזוקים כילדים כדי לפתח אישיות בריאה שיכולה להתמודד עם מכשולים ובבגרותנו- אנחנו מחפשים אהוב או אהובה.

אהבה, לדעת מאמינים ומתרגלי מדיטציות, היא דבר עמוק הרבה יותר מאשר עוד רגש, היא מהות הקיום שלנו וההתחברות ליקום ולאני העליון, אצל הרבה אמנים היא מהות כל השאיפות.

אומרים שאהבה אי אפשר להגדיר וברגע שמרגישים אותה- מפסיקים לחפש הגדרות.

אז אם אהבה היא דבר טבעי כל כך וחלק חזק וגדול מאישיותנו, מדוע צריך לעבוד עליה? למה לפעמים שנאה כעס וייאוש משתלטים על הווייתנו? למה אנשים זקוקים לאימון אישי לאהבה וזוגיות?

לאושו יש תשובה שיכולה לשפוך מעט אור על העניין:

'אתם נולדים רק עם יכולת. כמובן שאתם נולדים עם גוף, אתם יכולים להיות רקדנים כי יש לכם גוף. אתם יכולים להזיז את הגוף ואתם יכולים להיות רקדנים – אבל לרקוד חייבים ללמוד. הרבה מאמץ דרוש כדי ללמוד לרקוד, וריקוד הוא לא דבר כל כך קשה משום שאתה לבדך מעורב בזה.

ללמוד אהבה זה דבר הרבה יותר קשה. זה לרקוד עם מישהו אחר. צריך גם את האחר כדי ללמוד מהו ריקוד. להתאים למישהו זוהי אומנות גדולה. ליצור הרמוניה בין שני אנשים... שני אנשים הם שני עולמות. כששני עולמות מתקרבים, זה ברור שאם אתם לא יודעים איך ליצור הרמוניה, צפוייה לקרות התנגשות'


העולם שלנו איננו הרמוני, יש בו את כל חלקי הפאזל כדי שנהפוך את חיינו להרמוניים, אבל מלאכת ההרכבה שלהם דורשת עבודה ותשומת לב, כדי לחוש אהבה בכל רגע, אנחנו נדרשים לפתח מיומנות שתאפשר לנו להתעלות מעל קשיי היומיום ולקבל הכל אל ליבנו באהבה.

הפסיכולוג והפילוסוף הנודע, אריך פרום, הוציא בסוף שנות ה50 ספר בשם 'אומנות האהבה' שממשיך ויוצא לאור במהדרות חדשות ובשפות שונות עד עצם היום הזה. פרום היה הראשון שהבחין בין אהבה רומנטית לאהבה כמוטיב מניע בחיים. לדבריו- אהבה היא התרופה לתחושות הבדידות שאדם חש בעצם מהותו כבן אנוש. אם בזמנים קודמים אדם היה נולד, גודל כאדם בוגר ומת באותה עיר, לצד המשפחה הגרעינית שלו- הרי שככל שהעולם התקדם והתפתח תודעתית, אותם קשרים ראשונים עם משפחה וחברי ילדות, כבר לא יכלים לתת את המענה הזה. על מנת להתפתח ולהתקדם, אדם צריך לוותר על אהבת האם המובנת מאליה וללמוד איך להביא אהבה לחייו גם בתנאים משתנים. פרום גם נתן משקל גדול מאוד לאהבה העצמית. אהבה עצמית שלא אמורה להיות תלויה בשום גורם חיצוני אלא רק ביכולת שלנו לספק אותה לעצמנו.

אהבה היא מעגל פתוח- אדם האוהב את עצמו מקרין אהבה לסביבה וזאת מחזירה לו אהבה, רק כדי שיהיה לו עוד אהבה לתת.

מאמרים נוספים