להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

שיווק עצמי

שיווק עצמי הוא לא רק מושג מקצועי, אלא מהלך שיכול לשרת אותנו בכל תחום בחיים. אנחנו חיים בעולם דינאמי ותחרותי, ועל כן יש צורך ביצירת כלים שיאפשרו לנו לתפוס את מקומנו ולזכות בהערכה. שיווק עצמי נכון הוא הדרך ליצור רושם ראשוני טוב ובעל השפעה ולמגנט אלינו תשומת לב ואהבה.

בין שיווק עצמי נכון להתפארות

בשיווק עצמי נכון ,ילמד המתאמן להבליט את תכונותיו הטובות ולתת דגש על הישגים וכישורים בולטים. אלא שיש להיזהר מעודף התפארות שעשויה להקרין שחצנות וליצור בדיוק את הרושם ההפוך שיגרום להרחקה במקום קרבה. כאשר נעבוד על הנושא של שיווק עצמי במהלך האימון האישי, נמקד קודם כל את מכלול הכישורים שיכול המתאמן לזקוף לטובתו ונעבוד על דרך הצגתם, כך שיעברו באופן הנעים לפרטנר לשיחה ולא יגרמו לו לחוש באיום. מתאמנים רבים מגיעים לאימון למציאת עבודה לאחר ששמעו את המושג "אוובר קוולפייד" (יותר מידי כישורים...). במקרה כזה,המתאמן אומנם הציג את כישוריו ויתרונותיו אבל לא התאים את הצגת יכולותיו לצרכי המשרה המבוקשת ויתכן שיצר אצל המראיין רושם מבולבל או שגרם לו לחשוב שבכוונתו לחתור לתפקיד בכיר יותר מהמשרה המוצעת.

שיווק עצמי הוא כמו כל שיווק אחר, יש להתאים את השיווק לגורם העומד מולנו. כאשר אנחנו באים לעשות מהלך של שיווק עצמי בדייט, עלינו להבליט את תכונותינו האנושיות ויכולותינו לאהוב ולהכיל וכך ניצור אינטימיות, כשאנחנו באים לעשות מהלך של שיווק עצמי לצורך ראיון עבודה – דווקא עדיף שנבליט תכונות יותר ממוקדות המצביעות על יעילות.

שיווק עצמי בדרכים הנכונות יקרין ביטחון על בני שיחתנו.

שיווק עצמי - רק אהבה מביאה אהבה

האונה הימנית שלנו אחראית על הרגש היצירתיות והאמפטיה לסובבים אותנו, בעוד שהאונה השמאלית אחראית על הקיום הפיזי. כאשר אנו נוטים לעודף דאגה לפרנסה למשל, או שוקעים בעבודה ועסוקים בקידום האישי, האונה השמאלית תפעל ביתר שאת. הפעלת יתר של האונה השמאלית תגרום לכך שרגש האמפטיה הסביבתי שלנו יפחת וכתוצאה מכך נקרין פחות אהבה כלפי חוץ. אנשים אוהבים כשאוהבים אותם. שיווק עצמי נכון יעבור תמיד דרך הקרנת אכפתיות. זה נכון לדייטים, זה נכון לראיונות עבודה, זה נכון לכל מצב הדורש תקשורת בין אישית מוצלחת. כאשר, למשל, בחורה מגיעה לדייט מתוך לחץ לגבי השעון הביולוגי, האונה השמאלית תפעל במהלך הדייט ביתר שאת וההקרנה של ההשפעה הזאת תתבטא בכך שהשותף לדייט יתקשה להרגיש הזדהות וקרבה. זה נכון גם לראיונות עבודה, כאשר נגיע לראיון עבודה מתוך דחיפות להשיג את המשרה, גם אם ננהל את הראיון "על פי כל הכללים" ניצור תחושת ריחוק וחוסר תקשורת כלפי המראיין.

על מנת להיות נאהבים על ידי הסביבה כדי שנקדיש מעט זמן ועבודה להפעלת האונה הימנית. ניתן להגיע לכך על ידי תרגילי נשימות ודמיון מודרך. לפני ראיון עבודה חשוב או דייט, קחו כרבע שעה רגועה ושבו במקום שקט ונעים, ניתן גם לשים מוזיקה מרגיעה ובעיניים עצומות חישבו על אהבה, הרגישו את החום והשלווה , אמרו לעצמכם "יש בי אהבה לתת" וחישבו על דרכים בהם תוכלו להשפיע לטובה על הסובבים אתכם.

גילוי עצמת האהבה שבתוככם והנכונות להעניק ממנה- זאת הדרך המוצלחת ביותר לצורך שיווק עצמי - גם כלפי חוץ וגם כלפי פנים ( :

מאמרים נוספים