להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

קואצ'ינג - coaching

המילה קואצ'ינג (אימון אישי coaching ) מושאלת מהמילה האנגלית ''קואץ'', כלומר, מאמן הצמוד לספורטאי או קבוצת ספורט למשך כל עונת התחרויות. באימון אישי אנחנו מתייחסים כל מטרה כ'עונת תחרויות' בפני עצמה, וכמו קואצ'ינג של מאמן אישי תחומי הספורט וההתעמלות, המלווה את המתחרה בכל אימון ובכל תחרות, מציב לו מטרות ומעודד אותו להגיע אליהם- ככה גם תהליך של קואצ'נג באימון אישי.

בניגוד לטיפול פסיכולוגי או יעוץ אישי ומקצועי, קואצ'ינג אינו בנוי על שיחות ורשימות ,אלא על פעולות הלכה למעשה. מסקנות הנובעות מניתוח הפעולה עצמה.

כמו בקואצ'ינג ספורטיבי, גם כאן לפעמים קיים לוח זמנים ושעון עצר, רק שיש הבדל קטן אחד בין אימוני ספורט לקואצ'ינג בתחום האימון האישי המנטאלי- באימון אישי המתאמן מתחרה רק נגד עצמו.

מי צריך קואצ'ינג?

קואצ'ינג מיועד לכל מי שיודע שהוא יכול יותר ומוכן לאתגר את עצמו כדי להגיע למטרות ולהגביה יעדים. קואצ'ינג היא אחת הדרכים הטובות ביותר שמציע העידן המודרני למי שמרגיש שהוא יכול לבצע פריצה משמעותית בחייו. תהליכי קואצ'ינג מצליחים תודות לקשר אישי עם המאמן (קואוצ'ר) והצבת יעדים מוקדמת על פי סדר עדיפויות ולוח זמנים שיקבע במהלך תהליך קואצ'ינג. הצבת המטרות הינה שלב חשוב מאוד בדרך ,השלב הזה מאפשר למאמן להכיר היטב את הלך רוחו, יכולותיו ועברו של המתאמן ולבנות תוכנית יעדים המתואמת אישית לכל מתאמן שמגיע לתהליך קואצ'ינג. באמצעות בניית תוכנית נכונה והצבת יעדים מדויקים יבטיחו המאמן והמתאמן יחד את האפקטיבית של התהליך.

למה חשוב לבנות תוכנית קואצ'ינג מוקדמת?

התאמת היעדים המדויקים ליכולותיו ושאיפותיו של המתאמן במסגרת קואצ'ינג יבטיח סיפוק מעצם התהליך. הצבת יעדים גבוהים מידי- יגרמו לתחושת חסר מסוגלות ותסכול, הצבת יעדים נמוכים מידי יגרמו לתחושת שעמום וחוסר אתגר. חשוב לזכור שתפקידו של מאמן בתהליך קואצ'ינג הוא לא לדחוף אלא לעודד. מי שמציב את היעדים בפועל הוא המתאמן. קואצ'ינג איננו משיכת המתאמן אל מעבר לגבולות היכולת שלו אלא אתגור היכולת והרחבה הדרגתית של הגבולות, אבל יש צורך במימוש יעד אחרי יעד כדי להכיר את הגבולות לאשורם, רק אחרי שמתאמן בתהליך קואצ'ינג יכיר את גבולותיו- הוא יוכל לחצות אותם בבטחה. הצבת היעדים בהליך ההתחלתי יתנו מסגרת זמן למתאמן ויאפשרו לו לבדוק את עצמו הלכה למעשה.

איך יודעים אם תהליך קואצ'ינג הצליח?

יש לשאלה הזאת שתי תשובות עיקריות. הראשונה היא ,כמובן, העמידה ביעדים והשגת המטרות במסגרת הזמן שהוצבה בתחילתו של תהליך קואצ'ינג. אלא שיש מטרות ארוכות טווח, כגון- מתאמן שהגיע כדי להחליט איזה תחום ללמוד באוניברסיטה. יתכן שהגבול העליון של היעדים הוא הגעה לתפקיד בכיר בתחום שנבחר, זה ייקח עוד שנים רבות. אלא שעצם הבחירה בתחום בלימודים והצלחה במבחני הקבלה, הייתה סוף התהליך שנקבע במסגרת הזמן של קואצ'ינג ספציפי. ולכן אנחנו עוברים לחלק הבא של התשובה, שהוא בעצם מבחן ההצלחה העיקרי- איך המתאמן מרגיש? תחושה של סיפוק,ביטחון עצמי ועוצמה אישית? אם התשובה היא חיובית- אפשר להכתיר את אותו קואצ'ינג כהצלחה!

מאמרים נוספים