להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

צמיחה אישית

צמיחה אישית הוא תהליך של מיצוי ומקסום היכולות האישיות ובדיקת הכישורים והמטרות של המתאמן. בתהליך צמיחה אישית המתאמן, בדיוק כמו שתיל, ילמד להצמיח את המקסימום מהשורשים שקבע בקרקע. כל תהליך של אימון אישי ממוקד מוביל בסוף הדרך לרמה של צמיחה אישית והעצמה. תהליך של צמיחה אישית מעצים אצל המתאמן את ההכרה ביכולותיו וכישוריו, בכל תחום וקטגוריה בחיים. בתהליך של צמיחה אישית ניתן לשים גורם אחד בחיים על הפרק ולבדוק את ההישגים על פיו, לרוב יבחין המתאמן כי השגת צמיחה אישית בתחום הספציפי שבו בחר למקד את האימון האישי, תקרין על תחומים נוספים בחיים ותיצור מעגל השפעה. צמיחה אישית בתחום השכר, למשל, תקרין על הזוגיות בחייו של המתאמן, צמיחה אישית בתחום הזוגיות- תקרין על ההורות, שיפור בהורות ישפיע לטובה על הרוגע של המתאמן התפקוד בעבודה ועל עלייה נוספת בשכר וכן הלאה... לעיתים כדאי להתמקד ביעד עצמו ומתוך הצלחה נקודתית, תבוא צמיחה אישית באופן ספונטני, אבל בהחלט לא אקראי.

האם אפשר לומר שצמיחה אישית תמיד מצביעה על הצלחה?

בהחלט כן. למעשה, לא ההצלחה מביאה לצמיחה אישית אלא תהליך של צמיחה אישית הוא שמוביל להצלחה. שוב אנחנו נדרשים לדימוי העץ והשתיל,כאשר אדם נמצא בתהליך של צמיחה אישית קומתו נהיית גבוהה יותר, מכל היבט מנטאלי, כך שמתאפשרת לו ראיה של דברים מגבוה. ההכרה בכישוריו של המתאמן מאפשרת לו לתכנן צעדים קדימה, לפעול מתוך תחושת ביטחון עצמי ונחישות ולעבור העצמה משמעותית. לא תמיד מדובר בהצלחה פונומנאלית, מתאמן בתפקיד זוטר לא חייב להפוך למנכ'ל כדי למצות את התהליך של צמיחה אישית, הוא יכול להשיג העלאה בשכר או מעבר לתפקיד מאתגר יותר. בסופו של היום מה שקובע את רמת ההצלחה בתהליך של צמיחה אישית הוא רמת שביעות הרצון של המתאמן מחייו ,התחושה כי הצליח להתקדם וכי יש בידיו כלים להתקדמות נוספת בכל זמן שיבחר.

צמיחה אישית – חתירה תמידית קדימה.

פריצה קדימה אינה אירוע חד פעמי. ברגע שלומדים כיצד ליצור הצלחה והתקדמות ניתן לחזור על התהליך הזה בכל פעם יש בו צורך ולשלוט בכל הליך השגת מטרות המתבקש בדרך. כמו פרח, כמו עץ, תהליך הגדילה וההצלחה לא מסתיים לעולם. ברגע שקבענו שורשים יציבים בתהליך אימון אישי, על ידי מיקוד יעדים ובחירת דרכי פעולה, ההתקדמות תמשיך הרבה אחרי סופו של הקשר עם המאמן האישי. לאחר שמתאמן יחווה את תהליך האימון האישי, יבין את עקרונות התהליך וילמד להציב מול עצמו באופן יומיומי את השאלות הנכונות הוא יוכל להעביר את עצמו אימון אישי בכל עת. בתהליך אימון אישי מוצלח נרד למהות זרעי ההצלחה והיכולת האמיתית של המתאמן ונשים אותם בקרקע הנכונה, כך שהתהליך של צמיחה אישית יהפוך לאין סופי וילווה את המתאמן למשך כל חיו.

מאמרים נוספים