להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

משחקי אימון

משחקי אימון הוא כלי נהדר בתהליך של אימון אישי, המאפשר לאמן את המוח, לראות דברים מזווית שונות ואף לתת הפוגה ממחשבות קשות או חוסמות בתהליך. משחקי אימון ניתנים ליישום באחד על אחד תוך כדי תקשורת בין המאמן למתאמן, בקבוצה של מספר מתאמנים בצוותא בהדרכת מאמן מנוסה, או אפילו על ידי המתאמן עצמו כאשר הוא מתרגל את תובנות האימון לבדו.

משחקי אימון מפתחים את יכולת הראיה ואת צורות החשיבה של המתאמן ומאפשרים לו לצאת לרגע מעצמו ומטרותיו ולהגיע לתובנות בדרך עקיפה, אם כי יעילה לא פחות מאשר שיחות וניתוחים.

אילו משחקי אימון קיימים?

יש אין ספור משחקי אימון בשוק, בתוכניתו של המאמן האישי אלון גל היה ניתן לצפות בשורה של משחקי אימון למטרות משתנות- כגון: משחק להעצמת אמון בני הזוג כאשר בן הזוג רוכב על סוס בעיניים קשורות ועליו לאסוף שלטים המפוזרים במתחם הרכיבה כאשר הדבר היחיד שמדריך אותו הוא קולה של אשתו. כמובן שכאן מדובר במשחק קיצוני יחסית הדורש מיומנות רכיבה והדרכה צמודה של מאמן. אולם יש משחקי אימון רדיקאלים פחות שעדיין מובילים את המתאמנים אל המטרה.

משחקי פסיכודרמה ומשחקי תפקידים- הבאת מצבים מאתגרים בחיים כהצגה. משחקי אימון אילו עוזרים למטופל להתנתק רגשית ממצבים הגורמים לו לתגובה רגשית שלילית ולהתבונן עליהם כמו תסריטאי. במסגרת משחקי אימון דרמאטיים המתאמן מקבל כוח והבנה כי הוא מסוגל לצור את התסריט של חייו ואף לומד לצפות מהלכים מראש.

משחקי מחשבה והרכבה- משחקי אימון אילו דורשים הסתכלות על עצמים בדרכים יצירתיות על מנת לפתור את מעשי ההרכבה. פאזלים למשל, יכולים להוות משחקי אימון מעולים, היות והם דורשים מהמתאמן להסתכל על התמונה השלמה קודם שייגש למלאכת הרכבתה מתוך עשרות חלקים. ישנם בשוק גם משחקי מחשבה שמהותם היא פתרונות של מבנים, שגם יכולים לשמש לאימון לצורך פריצת גבולות המחשבה הסטנדרטית.

משחקי קלפים/ תמונות אסוציאטיביות- משחקי אימון על ידי יחס לתמונות יאפשרו למתאמן להכיר את עולם האסוציאציות המפעיל אותו ואף לבנות מהלכי סיפור ופעולות בעזרת קלפים. משחקי אימון בעזרת קלפים יכולים לתת ערך מוסף בהכרת תת המודע של המתאמן, כאשר במהלך אימון ממושך יתקל המתאמן באותן תמונות בזמנים שונים ויוכל עקוב אחרי שהשינוי האסוציאטיבי כלפי התמונות או הרגשות המשתנים שהם מעלות בו.

משחקים קבוצתיים- משחקי אימון קבוצתיים מיועדים בעיקר לאימונים קבוצתיים מובנים, שכן לא מקובל להפגיש מתאמנים מתחומים שונים. משחקי קבוצות נהדרים לצורך הגברת הקשבה בתוך קבוצה, שיפור יכולות התקשורת הבין אישית והעצמת אמון. משחקי אימון קבוצתיים יכולים גם להוות בסיס לפסיכודרמה ומשחקי תפקידים כאשר הקבוצה כולה משתתפת בתהליך ונותנת עצות לגבי התנהגות 'הדמויות' כך שניתנת למתאמנים הזדמנות לראות את הסיטואציה מזוויות רבות ככל האפשר.

משחקי אימון יכולים להשתלב בכל תהליך של אימון אישי ולהעצים את התובנות והתקשורת הבין אישית בין המאמן למתאמן.

מאמרים נוספים