להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

מעגל החיים

כדור הארץ הוא עגול, החיים של כל יצור חי מתחילים מביצית שהיא עגולה גם כן, הצורה המעגלית תלווה אותנו לאורך כל הדרך. אימון מעגל החיים יאפשר למאמן להבין את המעגליות הדינאמית של פעולה וכל תחושה שאנחנו עושים או חווים.

אימון מעגל החיים ייתן ראיה רחבה ובהירה על נושא הסיבה והתוצאה ויאפשר למתאמן לשלוט באופן מודע במעשיו. על פי התורות המזרחיות אנחנו מייצרים 'קארמה' בכל מעשה ומחשבה שלנו, הבנת מושג הקארמה יכולה לתרום לתובנות בתהליך של אימון מעגל החיים - קארמה, כפי אנחנו תופסים אותה מזווית ראייה מערבית אינה השפעה בלתי נשלטת של גורל או תוצאה של חיים קודמים, אלא החיים בדיוק כפי שאנחנו בונים אותם לעצמנו ובמילים אחרות - אנחנו מקבלים חזרה את מה שאנחנו נותנים. ניתן לומר כי אימון מעגל החיים הוא תרגול ביצירת קארמה חיובית ומקדמת עבור המתאמן.

לדוגמא - אדם הנמצא בתפקיד בכיר וממונה על צוות, המבקש לשלוט במעשי הסובבים אותו וחי בתחושת חוסר אמון מתוך פחד שברגע שיניח לסביבתו, דברים יצאו משליטתו, אכן חווה תחושת חוסר שליטה ברגע שהוא מרפה מעט. מתוך חשש לבזר סמכויות הוא אינו מבהיר לעובדיו כיצד בדיוק עליהם לנהוג באופן עצמאי ומתוך כך יוצר במו ידיו מצב שכאשר הוא אינו בסביבה, הם אכן אינם מבצעים את העבודה כפי שהוא ראה לנכון מתוך חוסר הבנה. גם אם אותו אדם פועל מתוך חזון אישי מובהק, בסוף היום הוא יחוש כי עובדיו מתרשלים ואינם ראויים לאמון שלו. אדם כזה יכול למצוא תועלת קריטית בתהליך אימון מעגל חיים. ברגע שיבין כי הצורך בשליטה הוא חסם הצלחה מבחינתו, הוא יעבוד עם המאמן על תקשורת בין אישית והבהרת מטרות לכפופים לו. כאשר הוא יפנים את העקרונות של אימון מעגל החיים ויעיז לשתף את עובדיו בחזונו, הוא ייווכח כי הם נאמנים לו הרבה יותר מכפי שסבר ומבצעים את העבודה על הצד הטוב ביותר. אימון מעגל החיים ילמד את אותו בוס קשוח כי כאשר הוא נותן אמון בעובדיו, הם מחזירים לו נאמנות.

אימון מעגל החיים נוגע בכל תחום בחיינו ומאפשר לנו לראות מצבים כמה צעדים קדימה. איך תשפיע פעולה X על מטרה כזו או אחרת? איזו מטבע יחזור אלי כתוצאה מהצעדים בהם אני נוקט? אימון מעגל החיים מסיר את הערפל מעל עתידו של המתאמן, לא באמצעות קריאת מחשבות או כדורי בדולח, אלא באמצעות הבנה של השלכות הצעדים שננקוט.

בתהליך אימון מעגל החיים ניצור תרחישים של פעולות וננסה לנבא מראש את התוצאות אליהם נגיע בעקבותיהם. ככל שתהליך האימון יעמיק, כך תגבר יכולתו של המתאמן לצפות יותר ויותר צעדים מראש ואף להבין את השלכות המעשים על הסביבה. שוב, לא מדובר פה בכוחות על טבעיים אלא בהעמקת מודעות.

אימון מעגל החיים הוא האימון החזק ביותר לחיים עצמם.

מאמרים נוספים