להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

חזון אישי

חזון אישי הוא בסיס איתן ליציאה לדרך. בניגוד ל'דמיון' חזון אישי אינו פנטזיה, למרות שהוא בהחלט, יכול להתחיל מאחת כזאת, אלא אבן דרך של שביל שאיפותינו בחיים ומפתח לבנייה אחראית של מטרות יעדים. בדרך מהפנטזיה לבניית חזון אישי יילקחו בחשבון המרכיבים המציאותיים והמכשולים, לא כדי לרפות את ידי המתאמן, אלא כדי להכין אותו להתמודדויות הכרחיות בדרך למימוש. חזון אישי מוצק וריאלי יגביר את המוטיבציה של המתאמן וייתן לו את הכוחות להתמודד עם אתגרים בדרך להגשמה המושלמת.

חזון אישי יכול להתקיים גם במסגרות קיימות ולתת ביטוי לפרט האינדיוידואלי בתוך המערכת. כאשר עבודת צוות בנויה מאנשים בעלי חזון המתקשרים בניהם באופן מוצלח- התוצאה המשותפת תהפוך לשלם השווה יותר מסכום חלקיו.

כיצד בונים חזון אישי?

חזון אישי נוגע לכל תחום בחיים, החל מקמת עסק עד הזוגיות אליה אנו שואפים ודרך בניית ועיצוב הבית שבו נרצה לבלות את חיינו. כל איש עסקים מצליח, התחיל מיצירת חזון אישי ועבודה ממוקדת על פיו.

השאלה המרכזית שמתאמן צריך לשאול את עצמו בתהליך בניית חזון אישי הוא 'לאן אני רוצה להגיע?' ולאחר מתן התשובה לשאלה זו נתפנה לטפל בשאלת 'מה הדרכים שיביאו אותי לשם?'.

חזון אישי תמיד ינבע מהשאיפה הפנימית העמוקה של המתאמן, מתוך התפיסה כי הקשבה לקול הפנימי תכוון אותנו לעבר המטרה הנכונה ביותר עבורנו. הקול הפנימי של המתאמן יודע בדיוק מה מסוגל המתאמן להשיג ומה הרף הגבוה ביותר אליו ניתן לכוון את כישוריו. לפעמים, כאשר המתאמן מקשיב לקול הזה בפעם הראשונה, החזון שהוא שולח החוצה עשוי להראות בלתי ניתן להשגה. אבל כשפונים מהקול הפנימי החוצה לבנייה ממוקדת של הגשמת חזון אישי, מגלים כי יכולותינו עשויות להיות גבוהות מכפי שהערכנו בתחילת התהליך.

למה כל חשוב לצאת לדך עם חזון אישי?

חזון אישי הוא אלומת האור בדרכו של המתאמן. ככל שהחזון האישי יהיה מורכב יותר, כך הדרך להשגתו תהיה מאתגרת ואולי אפילו ארוכה יותר. כאשר אנחנו מכוונים את אלומת האור בעזרת חזון אישי אל השביל בו אנו בוחרים ללכת, שום אתגר לא יוכל לרפות את ידינו. בעזרת חזון אישי בהיר אנחנו יכולים לסמן יעדים ריאלים ונקודות ציון בדרך למטרה הסופית ולבחון את הצלחת הדרך על פי יחידות זמן. כאשר המתאמן ייווכח כי למרות שהגשמת החזון במלואו עוד רחוקה ממנו, הוא עומד ביעדים הנקודתיים, נשיג מטרה נוספת שהיא,למעשה, מטרת העל של תהליך האימון האישי- הנאה וסיפוק מהדרך עצמה וחגיגה פנימית סביב כל הישג.

'סופי הדרכים המה רק געגוע' אמר המשורר נתן אלתרמן, ואכן, יש לזכור כי אומנם מטרתנו היא השגת היעדים ומימוש מלא של חזון אישי, אבל אין בכך כל טעם אם נגיע לסוף התהליך חבוטים ועייפים.

חזון אישי בהיר יאפשר לנו שליטה מלאה בחיינו.

מאמרים נוספים