להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

השגת יעדים

השגת יעדים היא המטרה לשמה בראש ובראשונה מגיעים לאימון אישי. קביעת היעדים המבוקשים יהיה השלב הראשוני והחשוב ביותר של כל תהליך אימון אישי. השגת יעדים נותן לאדם תחושת אושר וסיפוק כאשר כל יעד שנכבש מגביר את המוטיבציה ומעורר כוחות חדשים לצורך ריצה אל היעד הבא. אלא שדווקא המרוץ למען השגת יעדים, הוא גם שיכול להיות המכשול המרכזי בדרך אליהם.

לעיתים אנחנו כל כך להוטים לפעול למען השגת יעדים כגון התקדמות בעבודה, ירידה במשקל, פתיחת עסק, מציאת זוגיות או כניסה לפקולטה נחשקת שאנחנו רואים את המטרה הסופית כנקודה בלעדית ולא נותנים חשיבות מספיקה לתהליך. במקרה כזה, אנו עלולים לספוג כישלונות שירפו את ידינו ויגרמו למטרה הסופית להראות כמו משימה בלתי אפשרית הנמצאת הרבה מעבר לכוחותינו.

בתהליך של הצבת יעדים במסגרת אימון אישי נלמד איך להתייחס לדרך אל המטרה כיעד בפני עצמו. הצבת יעדים תפרק את המטרה לנקודות ציון ותיתן מסגרת זמן לכל נקודה ונקודה בתהליך. כאשר נמצב את היעדים באופן כזה, נוכל גם לראות מסגרת זמן מובנית למטרה הייעודית של כלל התהליך ולבנות תוכנית פעולה ריאלית ומותאמת ליכולות האמיתיות של המתאמן ואז נוכל לגשת למטרה הסופית של השגת יעדים, בלי להרגיש שאנחנו מגששים באוויר.

לנסות לרדת 15 קילו בחודש הוא יעד בלתי אפשרי. אבל לקבוע מסגרת זמן של חצי שנה בה ירד המתאמן 2.5 קילו כל חודש היא בהחלט מטרה הניתנת להגשמה. השגת יעדים במקרה הזה תחשב לעמידה עיקשת בדרכים שנקבעו לצורך השגת יעדים. כמו להירשם לחדר כושר ולהגיע לאימון לפחות שלוש פעמים בשבוע, כך שגם אם בחודש מסוים תרשם ירידה של פחות מ2.5 קילו, הרי שהיא תתאזן בחודשים אחרים שבהם תושג ירידה גבוהה יותר והמתאמן לא יחוש כי הוא נכשל, כי בכל מקרה השגת יעד במקרה זה, יקבע כעמידה במסגרת של אימוני הכושר ולא הירידה במשקל עצמו.

תפקידו של המאמן האישי בקביעת לוח הזמנים לצורך השגת יעדים הוא בעזרה למתאמן להכיר בכלל המורכבות של המטרה הסופית ולעזור לו לקבוע נקודות ציון בדרך למטרה על פי יכולותיו האישיות. לאחר קביעת לוח הזמנים לצורך השגת יעדים, המאמן יתמוך וילווה את המתאמן. כאשר יעד נקודתי לא ישביע רצון, ניתן יהיה להסתכל עליו בעיניים פקוחות ללא רגשות שליליים ולבחון את החסמים שמנעו השגת יעדים נקודתית. אופי ההסתכלות על כל נקודת זמן כיעד בפני עצמו, במקביל לראיית המטרה בכללותה ימנע את תחושת הכישלון והאכזבה וזה יהיה למעשה, האימון האישי החזק ביותר, כיוון שאילו הם תהליכי החשיבה אותם ייקח המתאמן הלאה בסוף תהליך האימון האישי הספציפי.

אימון אישי בתחום השגת יעדים- הינו יעד מבורך בפני עצמו המאפשר למתאמן ללמוד כיצד לסמן לעצמו "מפת דרכים" מנטאלית לכל מטרה בעתיד.

מאמרים נוספים