להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

אימון מנטאלי

מנטאליות היא הלך הרוח של האדם הקובע את השקפת עולמו ,אופי מעשיו ודרך התמודדותו עם אתגרים ומשברים. בגיל בוגר, יש מנטאליות מושרשת שאיננה פשוטה לשינוי.

אימון מנטאלי מגיע כדי להידרש לשורש המחשבה של המתאמן ולשנות דרכי תפיסת עולם מעכבות המשפיעות לרעה על יכולתו של המתאמן להשיג מטרות רצויות. אימון מנטאלי הוא אולי האימון הקשה ביותר,אך עם זאת- בעל התוצאות המספקות ביותר.

אימון מנטאלי – אימון למצליחנות

אימון מנטאלי מתאים במיוחד לאנשים אמיצים או אנשים המוכנים לעבור כברת דרך כדי לגלות את האומץ הפנימי שלהם. מנטאליות של מצליחן היא אישיות חזקה שדבקה במטרה ולא נשברת בקלות מאתגרים. אימון מנטאלי בהחלט יוכל לעזור למתאמן הנחוש לחזק את אישיותו, להתמודד עם פחדים ולהזיז חסמי הצלחה. אימון מנטאלי מינורי נעשה כמעט בכל תהליך אימון אישי, אבל כדי שאדם יכריז כי הוא מוכן לשנות את דרך חשיבתו מהקצה אל הקצה, עליו להיות מוכן לתהליך לא פשוט. אימון מנטאלי אינו בא להשיג מטרה ספציפית, אלא ניתן להשוות את התהליך לחרישה מחודשת של שדה, כאשר מבנה המוח שלנו הוא האדמה שיש להפכה מהפנים אל החוץ כדי לאפשר לזרוע עליה גידולים חדשים ופוריים. אדם הניגש לתהליך של אימון מנטאלי צריך להיפרד לשלום מ"העצמי הישן" ולהיות מוכן לפגוש את עצמו בדרכים שקשה לצפות בתחילתו של התהליך. יתכן שאף המטרה ההתחלתית בשמה ניגש אדם לתהליך של אימון מנטאלי תשתנה במהלך הדרך. על מנת להביא להצלחתו של אימון מנטאלי, צריך לגשת אליו בראש פתוח לחלוטין ולצפות להסרת מגננות טוטאלית.

האם אימון מנטאלי יכול להיכשל?

כמו שנאמר קודם , אימון מנטאלי אינו פשוט ולא מתאים לכל אחד. ישנם אנשים שיבינו במהלך אימון מנטאלי שהם מחוברים ל"עצמי הישן" ומוכנים לקבלו כפי שהוא ולוותר על שינויים רדיקאליים. אלא שגם הגעה למסקנה כזאת במהלך אימון מנטאלי, תשפיע לטובה על הלך רוחו של המתאמן ותעזור לו למצב מטרות מתוך הכרה מודעת במציאות. ניתן לומר בוודאות כמעט מוחלטת שאין דבר כזה "אימון מנטאלי שנכשל". גם אם אדם יוותר על השינוי ויחליט לקבל את אופיו כפי שהוא, כבר יצרנו שינוי תודעתי בעצם קבלת המציאות. אותו אדם קיבל כוחות חדשים להתמודד עם אתגרים בדרך ובפעם הבאה שיתקל במשבר או כישלון, הוא יוכל להתייחס אליו כשיעור המתבקש בדרכו למטרה ולא לתת לו להפיל אותו. כישלונות יכולים להיות מורי דרך עוצמתיים מאוד, אם נעצור שנייה לפני ההסתערות על המטרה מזווית שונה ונשאל את עצמנו "מה בעצם בא המצב הזה ללמד אותי?" ברגע שנתייחס לאי השגת מטרה מיידית בפרופורציה הראויה ונלמד לראות את הסך הכל של התהליך, כבר עברנו שינוי משמעותי במנטאלית ובתודעה שלנו.

כך שלמעשה- כל אימון מנטאלי הוא צעד נוסף בדרך להצלחה.

מאמרים נוספים