להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

אימון לנוער

Child adult – - ילד מבוגר , הוא אחד המושגים שנולדו ביחד עם הספר 'דור האיקס' של דוגלס קופלנד והשפיע על סוציולוגים רבים החל מתחילת שנות ה90 של המאה ה20 (כן,אנחנו כבר בעיצומה של המאה ה21, קשה להאמין...). המושג ילד מבוגר מתאר בצורה מדויקת את מצבו של הנוער כיום. תמימות הנעורים מהם והלאה, כבר מילדות הם סופגים תרבות מהירה, אלפי מסרים המועברים בתקשורת הטלוויזיונית והאינטרנט בקצב מסחרר. נוער כיום יודע על החיים הרבה יותר מאשר הוריהם ידעו בשנות ה20 לחייהם. ובכל זאת, הם עדיין ילדים. אימון לנוער בא לספק מענה לפער הזה, בין הרמות האינטלקטואליות של הנוער כיום לבין העובדה הפשוטה שלעיתים נשכחת- הם אנשים בעלי מנטאליות צעירה שלא תמיד יכולה לתת מענה רגשי לשפע המידע והגירויים שהם קולטים מידי יום.

אימון לנוער נותן את הכבוד והערכה ליכולות האינטלקטואליות של הנערים/ות, ללא איבוד הגבולות הרצויים לצעירים בגילם ומשפר את יכולות התקשורת ביניהם לבין הוריהם והמחנכים. אימון לנוער יכול לתת מענה על פערי דורות בזכות העצמת המודעות אצל הנוער המתאמן. אימון לנוער יוצא מתוך התפיסה שאין גיל מוקדם מידי לפיתוח מודעות עצמית, עבודה על תקשורת בין אישית והצבת מטרות ויעדים בחיים. ככל שנקדים לתת לנוער אחריות על חייו, כך נבטיח להם עתיד טוב יותר. אימון לנוער לא מתיימר להחליף את המגע ההורי, אלא להתייחס לצעירים עצמם כיחידת חיים עצמאית שכבר מגלה כישורים ייחודים.

למי מתאים אימון לנוער?

אימון לנוער מיועד לצעירים שכבר מתחילים לשאול שאלות מהותיות לגבי החיים עצמם ועתידם בפרט. אימון לנוער יכול לתת מענה להתלבטויות שההחלטה לגביהם יכולה לשפוך אור על כל עתידם, כגון: איזה מגמה לבחור בתיכון? האם לבחור בגיוס לצבא מייד בתום התיכון או ללכת לשנת שירות קודם? לאן להתגייס? איך לעבור את הבגרויות בהצלחה בלי לצאת מותשים לחלוטין מבחינה מנטאלית? אימון לנוער ילמד את הצעירים איך מציבים סדרי עדיפויות, מה היא עמידה ביעדים אישיים ואיך מתמרנים בין הצרכים האינדיווידואליים לבין המוסכמות החברתיות? בתהליך יקבלו הצעירים כלים חשובים שילוו אותם לתוך חייהם הבוגרים ויאפשרו להם לצלוח את כאבי גיל ההתבגרות בשלום מבלי לוותר על העונג שבלהיות אדם צעיר הזכאי לשאול שאלות ולהתלבט.

אימון לנוער בשילוב עם אימון משפחתי יכול לתרום להשגת הרמוניה משפחתית מפרה בין כל בני הבית. אם בביתכם יותר ממתבגר אחד, אימון לנוער לכל אחד מהם יוכל לחזק את הקשר ביניהם כאחים ולתת להם כלים לתמוך זה בזה בתהליך. לעיתים צעירים מתקשים לתקשר עם סביבתם מתוך תחושה שהרבה מחשבות והתלבטויות הם ייחודיות לכל אחד ואחד מהם, וקיים חשש שלדבר על הדברים האלו יציג אותם כ'טיפשים' או 'דיכאוניים'. אימון לנוער ייתן לגיטימציה לעלות שאלות אילו בקול רם וילמד את הצעירים שהתשובות כבר נמצאות בתוכם.

אימון לנוער ייתן לצעירים מתנה שלא תסולא בפז ותלווה אותם לאורח כל חייהם ויכיר להם את החבר הכי טוב שיהיה להם אי פעם, את עצמם.

מאמרים נוספים