להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

אימון טיפולי

אימון טיפולי הוא תהליך אימון שמטרותיו הן לפתור בעיה נפשית או התנהגותית. חייבים לציין כי אימון טיפולי אינו בא להחליף טיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי ואינו מתיימר לרפא מחלות נפש אקוטיות. בכל מקרה, למתאמן שנוטל תרופות לטיפול בבעיות נפשיות- לא מומלץ להפסיק את נטילת התרופות במהלך תקופת האימון ללא התייעצות עם הרופא הקבוע שלו. יתכן שבמהלך תקופה של אימון טיפולי המתאמן אכן יחוש טוב יותר כתוצאה מהצלחת האימון. אבל מאמן איננו רופא ואינו מתיימר להחליף רופא.

אימון טיפולי יכול לתרום להצלחת טיפול מקצועי כאשר הוא בא במקביל אילו, או לעזור למתאמנים לאחר טיפול כדי לייצב את התוצאות הטובות של הטיפול. אימון טיפולי עשוי לעזור למתאמן לחיות עם בעיותיו ולהתמודד עימן בהצלחה, על ידי אימון לזיהוי מקומות ומצבים בהם מתעוררים קונפליקטים עצמיים או חיצוניים.

אבל לא רק לבעיות נפשיות מובהקות יכול אימון טיפולי לעזור, גם למצבים בחיים בהם אנחנו נתקלים בהשלכות רגשיות עמוקות שמפריעות לנו להשיג מטרות, אימון טיפולי יכול לעזור למתאמן לזהות את חסמי ההצלחה ,דרך עבודה על תת המודע והבאת הרגשות החוסמים אל פני השטח.

באילו מצבים יכול אימון טיפולי לטפל?

הפסקת עישון, דיאטה, חרדות, הפרעות קשב וריכוז ברמות קלות עד בינוניות, חרדת נטישה בעיקר בקשרים זוגיים, פחד קהל, פחד של נשים לפני לידה ועוד. אדם המכור לסמים קשים יאלץ לעבור תהליך גמילה מפוקח קודם הגעתו למסגרת של אימון טיפולי, אבל לאחר גמילה יוכל אימון טיפולי לעזור לנגמל לזהות מצבים המהווים מבחינתו סיכון ורגעי חולשה שעלולים לדחוף אותו חזרה לשימוש.

תודות לשיטות של אימון טיפולי, הנשענות על משחקי אימון שונים ,כגון ,העלאת מחשבות על הכתב, משחקי תפקידים, תרגול של נשימה נכונה בעת מצבי לחץ, עבודה על דמיון מודרך והכרה בכוחו של התת מודע ועוד..., יוכל המתאמן הבוחר בשיטת אימון טיפולי לקבל פרספקטיבה בהירה על יכולותיו האמיתיות ולמצוא את העוצמה והכוח להתמודד עם מצבים מאתגרים עבורו. אימון טיפולי יכול להביא את המתאמן בהכרה של "כישרונות חלופיים" שיכולים לסייע לו לעקוף מצבים בעייתיים ולהפעיל אותם במידת הצורך. למשל, סטודנט בעל הפרעות קשב וריכוז שמתעוררות בעיקר כשעליו לשבת ולקרוא כמויות גדולות של חומר, יכול לגלות כי החומר מתעכל יותר בקלות כאשר הוא מקשיב לו במקום לקרוא אותו, ולהצליח ללמוד למבחנים על ידי הקראת חומר והקלטתו.

הצלחת אימון טיפולי דרך הבנת כוחו של תת המודע

הרבה מהבעיות הרגשיות של בני אדם נובעות ממסרים שנקלטו בתת מודע במהלך החיים. לא תמיד כתוצאה של טראומה ישירה, אלא לפעמים מדובר במסרים הקשורים לסביבת ילדותינו. למשל, בחורה צעירה ומבריקה שמשיגה ציון נמוך במבחן הפסיכומטרי, המונע ממנה ללמוד את המקצוע אליו היא משתוקקת- עשויה לגלות שמקור הכישלון היא ילדותה בסביבה שמרנית שהביאה אותה להפנמת מסר שכאשה יכולותיה פחותות משל גברים.

בידוד המסרים התת הכרתיים בשילוב עם פעולות מתאימות להשגת היעדים שנקבעו מראש, מביאות להצלחות מוכחות במסגרת אימון טיפולי.

מאמרים נוספים