להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

אימון הווייתי

אימון הווייתי כשמו כן הוא, אימון העוסק בהוויה שלנו כבני אדם. במסגרת אימון הווייתי החוט המוביל יהיה ה'כאן ועכשיו'. אימון הווייתי מסתכל מעבר לתוצאות וליעדים, הוא בוחן את הקיום שלנו כאינדיבידואל וכפרט בתוך המערכת האנושית. אימון הווייתי יחזיר למתאמן את הריגוש מעצם החיים עצמם וישפר את מערך האופטימיות והמוטיבציה להתמיד בדרכו למטרה.

אומנם, ההוויה שלנו תמיד סובבת סביב ההווה, אבל אנחנו נתונים גם להשפעות תת מודעות תמידיות. כאשר אנחנו חווים כישלון או משבר, תת המודע מציף תחושות ממשברים קודמים כמו עצב ותחושת חוסר מסוגלות שעלולים להשתלט על כל ההוויה באותם רגעים. תת המודע ,כאשר הוא בלתי נשלט, הופך להיות ה'כאן ועכשיו', גם כשהוא מעלה אירועים מהעבר או חששות מהעתיד. אימון הווייתי יאפשר לנו לרדת אל שורשי תת המודע להבין מהיכן מגיעים רגשות כאלו. כאשר נבודד את השפעות העבר מלהשתלט על ההווה, נוכל לבנות בבטחה את העתיד.

'החיים זה מה שקורה לך בזמן שאתה עסוק בתוכניות אחרות '- ג'ון לנון.

אימון הווייתי עוסק במהות היומיומית, בעשייה מתוך שמחה והבנת המטרות שלנו. מציאת המטרה האמיתית אליה אנחנו מתאווים, תמלא אותנו בחיוניות ובמרץ בכל מה שנעשה. מטרתו הראשונית של אימון הווייתי הוא להבין מה מטרת העל שלנו, לחיות את החיים במלוא עוצמתם, להקדיש זמן לתכנון העתיד כך שאבני הדרך יהיו בהירות ונוכל לחוות את ההנאה מהתהליכים ולהיות משוחררים מהמחשבה כי נהיה מאושרים רק כשתושג המטרה במלואה.

או.קי, הבנתי את מטרתי, אני עומד ביעדים שקבעתי לעצמי, אז איך זה שאני עדיין לא מאושר?

בתהליך של אימון הווייתי נרד למהותם של שורשי הסבל וחוסר הסיפוק. האם באמת לא טוב לנו? האם חוסר הסיפוק נובע אכן מדברים שצריך לשפר בהווה או מכך שהחיים לא נראים בדיוק כמו הפנטזיה שבנינו לגביהם בילדותינו? האם אותם חלומות ילדות הם ברי מימוש? אם כן, מדוע איננו ממשים אותם? ואם לא, מדוע הם עדיין מפרים את שלוותינו?

הסופר פבלו קוואלו , מחבר הספר 'האלכימאי' שהשפיע רבות על תפיסת הניו אייג' היישומי בסוף המאה ה20 , טוען כי חלומות הילדות שלנו הם הבסיס האמיתי לאושר. כשאנחנו ילדים הקול הפנימי מכוון אותנו ללא הפרעות. קוואלו חלם להיות סופר, אבל נאלץ לבחור בעבודה כמורה, עם הזמן הוא שקע בריקנות ודיכאון והגיע לאשפוז במחלקה פסיכיאטרית ודווקא שם, שכבר לא היה לו שום דבר להפסיד, הוא העביר את עצמו את מה שניתן היה להגדיר אחר כך בתור אימון הווייתי עצמי. במשך התקופה שלו באשפוז עשה קוואלו רק את מה שההוויה הפנימית שלו כיוונה אליו- כתיבה. הכתיבה הבריאה אותו הרבה יותר מכל טיפול.

אימון הווייתי יאפשר למתאמן לפעול מתוך אותה כמיהה עמוקה. נכון, לא כולנו נהייה סופרים ,אבל לכולנו הייתה תמונה לגבי החיים שלנו, שלעיתים נמחקה במהלך החיים כאנשים בוגרים. אימון הווייתי יעזור לנו לחבר בין התמונה הזאת לאנשים שאנחנו היום ולחיות את ההווה שלנו מתוך השלמה וסיפוק מלאים.

מאמרים נוספים