להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

אימון אישי למתבגרים

מי מכם לא זוכר כמה פעמים שמע בנעוריו את המשפט 'אתה נמצא עכשיו בתקופה היפה ביותר בחייך ואתה עוד תתגעגע אליה' בעוד שבפועל, זה בכלל לא פשוט להיות מתבגר. המעבר בין הילדות לבגרות היא תקופה סוערת, לא משנה כמה נוסטלגיה ננסה לרקום סביבה. המתבגר חווה בלבול. מצד אחד, הוא כבר אינו ילד ומערכת הציפיות סביבו שווה בעוצמתה כמעט למערכת הציפיות סביב אדם מבוגר ומצד שני, כמי שסמוך אל שולחן הוריו, הוא עדיין לא נהנה מתחושת החופש והשליטה בחייו. התפר הזה עשוי ליצור תסכולים ואי הבנות עם ההורים והמורים.

אימון אישי למתבגרים עונה על הצרכים המיוחדים האלו.

בגיל ההתבגרות, עקב פעילות של הורמונים גם אצל מתבגרים וגם אצל מתבגרות והבלבול של הסטטוס בחיים- ילד? מבוגר? אחראי למעשיו? זקוק לאישור מתמיד של דמות בוגרת? כל רגש נהיה קיצוני יותר. במסגרת אימון אישי למתבגרים נלמד לזהות את מערך הרגשות, לשים לב היכן מתעוררים רגשות שליליים או תחושות מצוקה ולשים אותם בפרופורציה הנכונה. אימון אישי למתבגרים יקנה להם סדר עדיפויות ברור בין הצורך להצליח בלימודים, לחץ במבחנים, הצורך לנצל שעות פנאי להעשרה, מצד אחד ומנוחה, מצד שני וניהול נכון של חיי חברה, כך שהבילויים לא יבואו על חשבון הלימודים והרצון להצליח בלימודים לא יפריע ליצירת חיי חברה מספקים.

אימון אישי למתבגרים יכול לעשות את ההבדל המהותי בין גיל התבגרות 'קלאסי' של מצוקה ושאלות ללא מענה לגבי העתיד, שהופכות למרד נעורים, לבין גיל התבגרות רגוע שבו הנער או הנערה מתחילים לתכנן את עתידם בבטחה ולזכות ברוגע עקב תחושת השליטה בחייהם.

אימון אישי למתבגרים יכול לבוא תוך כדי אימון משפחתי כולל או באופן פרטני. הצלחה מלאה של תהליך אימון אישי למתבגרים יושג באמצעות שיתוף פעולה מלא של ההורים והתעניינות בתהליך. אלא שכהורה לנער או נערה העוברים תהליך של אימון אישי למתבגרים קחו בחשבון שחלק מהתהליך כולל גם הכרת הגבולות בין ה'אני' של המתבגר לבין ה'אני' של ההורה. בתהליך זה למעשה- נפרד המתבגר מילדותו בו הזהות בינו לבין ההורה הייתה כמעט מוחלטת. ככה שגם אם המתבגר אותו שלחתם לתהליך אימון אישי למתבגרים לא שש לשתף אתכם בכל פרט ופרט בתהליך, זה בסדר גמור ורק מצביע על כך שהמבוגר הצעיר שלכם מפנים את העקרונות שהוא לומד בתהליך אימון אישי למתבגרים.

תהליך אימון אישי למתבגרים נותן לגיל ההתבגרות את הכבוד הראוי לו לא רק כשלב מעבר הכרחי לבגרות המלאה. חשוב לזכור כי המסרים שהמתבגרים יפנימו בתקופת נעוריהם ילוו אותם שנים רבות אחר כך. אם בתהליך אימון אישי למתבגרים יפנימו המתבגרים את כוחו של כל יום ויום בחיים, הם יכלו להתייחס בשלווה לכל תהליך ושינוי נוסף שהחיים יזמנו להם בהמשך.

אימון אישי למתבגרים – זהו ספר הלימוד הטוב ביותר שאתה יכול להעניק לילדך.

מאמרים נוספים