להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

אימון אונטולוגי

אונטולוגיה היא שפה המאפשרת לנו להבין את היחסיות של הדברים, מתוך המידע הכולל שמגיע אלינו לגבי כל חוויה פנימית או עשייה חיצונית. אריסטו, אפלטון וסוקרטס, נדרשו לשאלה של כיצד אנחנו תופסים את הדברים והאם יש יחסיות מוחלטת או שתמיד יהיה מדובר בחוויה סובייקטיבית.
אימון אונטולוגי המבוסס על ההוויה,על המציאות ועל העובדתיות לוקח את השאלה הזאת החוצה מספרי הפילוסופיה אל החיים עצמם. כאשר אנחנו מנתחים את העובדות מתוך בהירות מחשבה ומתעלים מעל רגשותינו, תחושותינו או הנטייה לפרשנות שיפוטית, אנחנו למעשה לומדים שפה חדשה שתעזור לנו לתקשר בכל מימד של החיים, שפת המציאות.

בתהליך אימון אונטולוגי נלמד את השפה הזאת באורח קפדני ומדויק, ללא מסכים וללא משקפיים הצובעים את החיים בשחור או ורוד. אימון אונטולוגי יהפוך את השפה הזאת לעיין שתתרגם כל מצב שבו ניתקל לשפת העובדות ותצבע בצבעים בהירים כל סיטואציה מסתורית ומעורפלת. אימון אונטולוגי יעלה על הבמה את היכולות של המתאמן לאשורן – כן,אתה יכול להרוויח יותר כסף, כן, אתה יכול למצוא זוגיות, כן, אתה יכול למצוא עוד דרך לעשות את הדברים, אולי זו דרך שלא ראית כי העובדות האמיתיות נסתרו מימך.
אימון אונטולוגי יעזור למתאמן להבין כי במסגרת המציאות ישנן סדרות של פעולות התואמות את המבנה נפשי הסובייקטיבי שלו.

רגע! תעצרי שנייה, התבלבלתי. אימון אונטולוגי מקדש את הסובייקט או את האובייקט?

גם וגם. וזה לא כל כך מבלבל. תהליך של אימון אונטולוגי מזרז את יכולתו של המתאמן למצוא אפשרויות חדשות ודרכים שהוא עוד לא מכיר, דווקא מתוך הבהרה של תפיסת המציאות האובייקטיבית, אנחנו מבינים כי הסובייקט והייחוד הוא חלק מהמציאות. כל מטרה ניתן להשיג ביותר מדרך אחת. כאשר המתאמן מכיר באחריות לתפיסת המציאות שלו, הוא מקבל כוחות ליצור אותה לפי מיטב הבנתו.

אימון אונטולוגי יעזור למתאמן לעבוד על התפר שבין תפיסת המציאות האישית לבין אילוצי המציאות ויאפשר חשיבה יצירתית בנוגע להתמודדות עם אתגרים. המאמן נדרש פה לרמת הקשבה גבוהה ושאלת שאלות נוקבות שיצרו בהירות מחשבה אצל המתאמן. מתוך הבהירות והתובנות לגבי מה שהמציאות מקנה, תבוא ההנעה לפעולה והיכולת לראות את המטרה באופן הניתן להשגה בתהליך מובנה.

לאילו תחומים בחיים מתאים אימון אונטולוגי?

היות ותהליך של אימון אונטולוגי נוגע לתפיסת מציאות ,אנחנו יוצאים מתוך הנחה שכל אתגר שקשה להתגבר עליו לצורך השגת מטרה נובע מקושי בתפיסת המציאות. הן אם בהצבת המטרה עצמה והן אם בניתוח התהליכים בדרך אליה, הרי שתהליך אימון אונטולוגי יכול להתאים לכל פרט בחיינו. תקשורת בין אישית ,למשל, תשתפר לאין ערוך אם נצליח לנתק ממנה את השיפוטיות והרגשנות בנוגע לעצמנו ולזולת. אימון אונטולוגי יאפשר לשפר את מצבנו הכלכלי אם נסתכל עליו בעיניים פקוחות, הכנסות מול הוצאות, סקר שוק לגבי אפשריות הכנסה נוספות, מציאת מקום זול יותר לערוך בו את קניותינו וכו'..

אימון אונטולוגי מאפשר להשיג שיפור משמעותי של הישגים ולהבין שהמציאות היא הדרך הקצרה ביותר אל המטרה.

מאמרים נוספים