להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

שיפור הביטחון העצמי

ביטחון עצמי הוא משאת נפש. אנשים הבטוחים בעצמם משיגים מטרות, עומדים ביעדים ואם לא- הם לא לוקחים את זה ללב. שיפור ביטחון עצמי הוא בהחלט תכונה נרכשת. ניתן להגיע לשיפור ביטחון עצמי על ידי אימון אישי נכון.

חוסר ביטחון עצמי מקשה על החיים ומייצר תחושות של חרדות מהעתיד וחוסר מסוגלות בהווה. ניתן להשיג את שיפור הביטחון העצמי על ידי טיפול פנימי עמוק ,אבל גם על ידי הכרה בהתנהלות חיצונית ושידור ביטחון עצמי באמצעים טכניים.

למשל, הכרה בדרך הנשימה של המתאמן בזמן לחץ ועבודה טכנית, ממש כמו אימוני נשימה של ספורטאי בתחרות. דרך הנשימה תשפיע על הדרך בה ישמעו דברי המתאמן ועל הרושם החיצוני שישאיר על מאזיניו. דברים נוספים שתורמים לנראות של הביטחון העצמי הם העמידה הזקופה, כתפיים רפויות לא קפוצות וכדומה באימון אישי לשיפור הביטחון העצמי ניתן לעבוד על כל הדברים האלו עוד בטרם השגת שיפור ביטחון עצמי בפועל.

שיפור הביטחון העצמי עשוי להגיע מעצם הצלחתן של פעולות ומשימות ,לכן, בטרם ניגש לתהליך של שיפור הביטחון העצמי כמטרה , נבדוק היכן המקומות שבהם אנו נדרשים להשיג שיפור ביטחון עצמי. היכן העדרו מפריע למתאמן במיוחד?

שיפור הביטחון העצמי בזוגיות

מאוד קשה להתנהל בקשר זוגי כאשר רמת הביטחון העצמי ירודה. כל קונפליקט מעלה את חרדת הנטישה, אנחנו עלולים לפתח תלות בבן הזוג וחוששים להביע את דעתנו או להציב גבולות מחשש שבן הזוג ימאס בנו. גם לבן הזוג זה לא פשוט, להיות משענת רגשית תמידית. שיפור הביטחון העצמי יאפשר למתאמן להכיר בערכו האישי ובכך לשפר את התקשורת עם בן הזוג ולהפוך את מערכת היחסים להדדית. שיפור הביטחון העצמי ייתן לשני בני הזוג משענת ויעזור לנו להימנע ממצבים בהם אחד מבני הזוג חש כי הוא נושא את השני על כתפיו.

כמובן שלאחר שיפור הביטחון העצמי יהיה קל יותר גם לאילו שעדיין לא נמצאים בזוגיות ומחפשים אחריה. בעת מפגש עם בן זוג פוטנציאלי, רמת הביטחון העצמי תוכל להיות המפתח להפיכת תקשורת עם "מועמד מתאים" למערכת יחסים בפועל. רמת הביטחון העצמי תשפיע על היוזמה שננקוט במהלך השיחה, על החופש שנאפשר לעצמנו ביוזמה לפגישה נוספת ומנגד- לא נשדר תלות וחשש.

שיפור הביטחון העצמי כבסיס לצמיחה

פעולות מתוך ביטחון עצמי בכל תחום בחיים יביאו אותנו בצורה נקייה למטרה. אדם הבטוח בעצמו לא נותן למכשולים לרפות את ידיו, אלא רואה בהם אתגרים מרתקים המאפשרים לו למצות את יכולותיו להתפתח. גם אם אינכם מאילו שניחנו בביטחון עצמי מילדות זה עדיין אינו סוף פסוק מבחינתכם. הראייה שלנו את עצמנו אינה דבר קבוע- אם נוכל ליצור עבור אדם בעל ביטחון עצמי נמוך סדרת פעולות ומטרות בהם יצליח, הדבר באופן טבעי יביא לתהליך של שיפור הביטחון העצמי.

מאמרים נוספים