להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

מערכת יחסים זוגית

מערכת יחסים זוגית היא שאיפה של כל אדם כמעט בעולם המודרני, יעידו על כך עשרות האתרים המיועדים להיכרויות, הפורומים בנושא ומשרדי השדכנות. אבל גם כשמוצאים את משאת הנפש , חוברים לאדם נוסף ונמצאים בתוך מערכת יחסים זוגית - מגלים כי האושר לא בא באופן מובנה ביחד עם מערכת יחסים זוגית.

ריבוי מקרי הגירושין, מגשרים ועורכי דין העוסקים במאבקים בין אנשים שעד לא מזמן ניהלו מערכת יחסים זוגית משותפת והיועצים לזוגיות שידיהם מלאים בעבודה עם זוגות הנלחמים למנוע את הפרידה, מצביעים על האתגרים הרבים שבנושא.

מדוע זה כל כך קשה? למה לא מספיק פשוט לאהוב? איפה האגדות עליהן גדלנו המסתיימים במשפט "והם חיים באושר ובעושר"? האם האושר הוא באמת אגדה?

מערכת יחסים זוגית טובה היא קודם כל תקשורת בין אישית מוצלחת. מעבר לרגש ולהתאהבות, ישנה את מלאכת ההתמודדות עם אתגרי החיים המשותפים. משבר אישי של אחד מבני הזוג - ישפיע בהכרח על התפקוד של בן זוגו ויקרין על בן זוגו ועל המשפחה כולה.

אהבה היא בסיס חזק, אבל כשדברים יומיומיים בתקשורת הבין אישית אינם מוצאים ביטוי בתוך אותה מערכת יחסים זוגית, יווצרו סדקים שבלי התייחסות מתאימה לאתגרים שהם מציעים - המערכת כולה תקרוס.

החדשות הטובות הן שמשברים אישיים ושינויים אינם צריכים בהכרח לנבא את סופה של האהבה. להפך, בתהליך אימון אישי, בין אם משותף ובין אם רק של אחד מבני הזוג, ילמדו המתאמנים להפוך משברים למקפצת צמיחה. כל משבר יכול להעצים את התקשורת בתוך מערכת יחסים זוגית ולהגביר את רמת האינטימיות והקשר בין בני הזוג. על מנת להגיע לאימון אישי אפקטיבי שיקרין לטובה על כל מערכת יחסים זוגית, עלינו קודם כל לטפל ברמת הפרט. מערכת יחסים זוגית טובה מתנהלת לא בין שני חצאים - אלא בין שני שלמים. מערכת יחסים זוגית פגועה - היא סימפטום של התנהלות לא נכונה של הפרטים בתוכה. כאשר כל פרט יגיע להשלמה עצמית ומודעות לאופן פעולותיו שלו, גם אופי של אותה מערכת יחסים זוגית בה הוא נמצא , ישתפר לאין ערוך.

חזרה על דפוסי התנהגות חוסמים בתוך מערכת יחסים זוגית

לעיתים קרובות מגיעים לאימון אישי אנשים שמוצאים את עצמם שוב ושוב מתמודדים עם אותם אתגרים ומתקשים להתעלות מעליהם, למשל אישה המרגישה שכל פעם גברים מנצלים אותה ואז ממשיכים הלאה בלי להתחשב ברגשותיה או גבר שנכנס שוב ושוב לאותו דפוס של מערכת יחסים זוגית המתחילה בהתאהבות גדולה ואחרי כמה זמן הוא מרגיש נחנק על ידי בת הזוג ומפרק את הקשר רק כדי למצוא את עצמו בדיוק באותו מצב כמה חודשים אחר כך, עם בת זוג אחרת. אותם אנשים ימשיכו ויעברו שוב ושוב מניהול מערכת יחסים זוגית כושלת למערכת יחסים זוגית זהה, הפרצופים והשמות של בני הזוג ישתנו, אבל האתגרים יישארו בעינם.

באימון אישי לזוגית נבדוק את המקומות שחוזרים על עצמם. האם הבחורה המנוצלת מרגישה שאינה ראויה לאהבה ומבטלת את עצמה מול בן הזוג הפוטנציאלי? האם הבחור הנחנק מתקשה בהצבת גבולות בקשר והדרך היחידה שלו להציבם הוא רק על ידי ביטול של מערכת יחסים זוגית לגמרי? האם תחושת חוסר המסוגלות והקשיים בהצבת הגבולות מאפיינים אצלם רק קשרים רומנטיים או מתבטאים בעוד תחומים בחייהם?

אימון אישי לזוגיות יעזור למתאמנים לרקום את התפר הדק שבין ביטוי העצמי לתקשורת עם בן הזוג. תפר שייצור מערכת יחסים זוגית מפרה ויציבה.

מאמרים נוספים