להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

מחשבה יוצרת מציאות - לא מעשה כשפים

מחשבות: אחד הכוחות החזקים המובילים אותנו כבני אדם תבוניים. פילוסופים רבים התעסקו בשאלה מאיפה באות המחשבות והאם מחשבה יוצרת מציאות. חלק מתהליך האימון האישי נשען על האמונה שאכן מחשבה יוצרת מציאות. גם כאן החוט המוביל יהיה מודעות עצמית.

חשיבה שלילית וחשיבה חיובית?

מחשבה יוצרת מציאות הוא רעיון העומד מעבר לשיפוטיות של שלילי/חיובי. השאיפה ל"חשיבה חיובית" באופן בלעדי עשויה להביא אותנו להתעלמות מבעיות שעלולות להיתפס כ"חשיבה שלילית" בעוד שבפועל, מחשבה יוצרת מציאות כאשר אנחנו מסתכלים קודם כל על המציאות על כל ההיבטים שלה. חלק חשוב מהאימון האישי הוא הכרה במכשולים. מכשולים אינם בהכרח "שליליים" כאשר אנחנו מודעים אליהם ומשתמשים בהם כמנוף ליצירתיות והתפתחות. בתהליך מחשבה יוצרת מציאות נראה את עצמנו משיגים את המטרות אחרי שעברנו את המכשולים - כך שכשניתקל בהם הדרך לעבור אותם כבר תהיה מוטמעת בנו. מחשבה יוצרת מציאות מלמדת אותנו שכמעט כל מטרה שלנו – היא מציאותית.

כשאתה רוצה - אתה יכול!

זוכרים את המשפט הזה מהגננות בילדותינו? למעשה, זה לא כל כך רחוק מהאמת. נשיא ארה"ב אובמה נתן לסיסמה YAS WE CAN! להוביל אותו בהצלחה לנשיאות. סיסמת הבחירות הזאת היא דוגמא מצוינת למחשבה יוצרת מציאות - כשנגיד לעצמנו "אני יכול" נמלא את מיכל הדלק המנטאלי שלנו בדרך למטרה, בניגוד ל"אני לא יכול" שיביס אותנו עוד טרם עשינו את הצעד הראשון. מחשבה יוצרת מציאות מביאה אותנו למטרה, כך שהמציאות קיימת במוחנו עוד טרם התרחשה ומטמיעה בנו דפוסי התנהגות מקדמת.

דוגמאות לתרגילים של מחשבה יוצרת מציאות :חשבו על מצב המייצר תחושת חוסר מסוגלות ורשמו בפניכם את המכשולים שבדרך להשגת מטרה, למשל: פקקים המונעים מכם להגיע בזמן לעבודה, חוסר זמן להתעמל המונע הצלחת דיאטה, חובות המונעים מאיתנו להגיע לרווחה כלכלית. שימו לב למחשבות שמעוררת בכם עצם ההתעסקות בנושא, "אני רוצה להגיע בזמן-אבל תמיד נתקע ונכשל..." "אני רוצה לרזות-אבל זה בלתי אפשרי ללא פעילות גופנית..." "לעולם לא אצליח לצאת מהמינוס..." אילו תחושות עולות בכם? כעס? חוסר אונים? תחושת ייאוש לגבי המטרה עצמה? תחושות שליליות אילו הן חשיבה מקבעת מציאות. כאשר אנחנו עובדים על מחשבה יוצרת מציאות אנחנו מדמיינים סדר יום ללא המכשולים, למשל: אתם נוסעים לעבודה בכביש עם תנועה זורמת, היות ויצאתם בשעה מוקדמת מספיק , גם עומס קל בדרך אינו גורם לכם ללחץ ויש בידכם מספיק זמן כדי לחפש חניה... אתם מקבלים עזרה במטלות הבית ומוצאים זמן לספורט...אתם מגיעים עם הבנק להסדר פריסת חובות ומחזירים כל חודש סכום סביר המפנה לכם הכנסה גם לחיות ברווחה ואחרי שנתיים כל החובות מאחוריכם ואתם פותחים תוכנית חיסכון... זכרו את הרגשה הטובה שבהשגת המטרה.

הפיתרונות שהשגתם בדרך זאת של מחשבה יוצרת מציאות, יעזרו לכם להשיג את המטרה – לנהל את סדר היום כך שתצאו מהבית בזמן, למצוא דרך תקשורת שתגייס את כל בני הבית לשתף פעולה בביצוע המטלות הביתיות או למצוא אומץ לגשת למנהל סניף הבנק שלכם ולהגיע להסדר חובות. כאשר אתם רואים את המציאות שאחרי טיפול במכשולים, אתם מסוגלים לגשת לטיפול במכשולים באופן רגוע ושקול.

כפי שראיתם, אין כאן מעשה קסמים. מחשבה יוצרת מציאות מתייחס לרעיון שמרבית המטרות שלנו ניתנות להשגה ומאפשרת לנו לראות ולתכנן את הדרך אליה.

מאמרים נוספים