להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

חסמי הצלחה

חסמי הצלחה הוא שם הקוד לכל הסיבות שמשאירות אותנו במקום נמוך יותר מכפי שאנחנו מאחלים לעצמנו ויכולים להגיע אליו. חסמי הצלחה נובעים משלל סיבות כגון, חינוך נוקשה מידי או לחילופין, חינוך נטול גבולות לחלוטין, הפנמת מסרים חברתיים, פחד משינוי, פחד לפגוע בקרובים לנו, צורך לרצות המעכב אותנו מפריצה קדימה ועוד... לעיתים נדמה לאדם כי התוכנית להצלחה כבר בכיסו ובכל זאת, הוא נמנע מצעדים המקדמים אותו למטרה או בוחר שוב ושוב בדרכים שאינן מביאות את התוצאה המבוקשת . פעולות כאלו ינבעו על פי רוב מתוך מה שאותם חסמי הצלחה מכתיבים באופן תת מודע. חסמי הצלחה אינם מכת גורל. התבוננות מודעת עליהם והבנה לגבי התפקיד שהם ממלאים בחיינו יביאו להתגברות על חסמי הצלחה ולפתיחת הדרך לשינוי והעצמה.

האם יכול להיות שקיומם של חסמי הצלחה מגנים עלינו?

נשמע מוזר, אבל התשובה לעיתים היא כן. חסמי הצלחה יכולים לנבוע מקול פנימי המאותת לנו על בחירה בדרך לא נכונה. כאשר נדרש בתהליך של אימון אישי להציב מטרות ומיקוד, לעיתים נגלה כי חסמי הצלחה מסוימים מנעו מאיתנו פעולה כיוון שלמעשה, אותה פעולה לא הייתה מקדמת אותנו ורק גורמת לאובדן אנרגיה וייאוש. לאחר שנבחר את דרך הפעולה הנכונה, לא יהיה צורך באותם חסמי הצלחה והם יפסיקו להפריע לנו. באופן פארדוקסלי, חסמי הצלחה מגנים עלינו מפני קונפליקטים ועימותים. בעיקר כאשר המתאמן המבקש שינוי בחייו נמצא בזוגיות, יש חשש כי השינוי ירחיק בין בני הזוג ויגרום לחוסר תקשורת. כאשר נגיע באימון אישי למיקוד מטרות ושיפור התקשורת הבין אישית, נוכל גם להביא את בן או בת הזוג שלנו להבנה בצורך שלנו בשינוי ונוכל להציג בפניו באופן ברור את הצעדים שננקוט, כך שבמקום קונפליקט- נקבל תמיכה.

חסמי הצלחה – חשיבות הזיהוי

לעיתים מתאמנים מדווחים על ניסיונות חוזרים ונשנים להשיג התקדמות והצלחה. ניסיונות שנכשלים, למרות שעל פניו מדובר בדרכים נכונות. אימון אישי עם דגש על זיהוי חסמי הצלחה יוכל לעזור לפרוץ את המעגל. למשל, עובד חרוץ שמשקיע את כל כולו משימות, זוכה לשבחים אבל לא מצליח לזכות להעלאה במשכורת- חסמי הצלחה שמפעלים אותו מונעים ממנו ליזום שיחה לבקשת העלאה או שכאשר כבר נקבעת שיחה כזאת- הוא לא מצליח להציג את טיעוניו באופן שישכנע את המנהלים בנחיצות תפקידו. זיהוי חסמי ההצלחה, במקרה כזה, יאפשר להבהיר טיעונים להעלאה או אפילו, במקרים מסוימים, לקבל את האומץ למצוא עבודה חדשה, בה יעריכו את כישוריו ויתגמלו אותו בהתאם.

זיהוי חסמי הצלחה יכול לעשות הבדל של שמיים וארץ אצל מי שבא לאימון אישי למציאת זוגיות, לעיתים קרובות ישנם אנשים שצברו מספר גדול של דייטים שאינם הופכים ליחסים משמעותיים ונקטעים בשלב מוקדם. זיהוי חסמי הצלחה במקרים אילו, יאפשרו לראות את טעויות בתקשורת הבין אישית ובהלך הרוח בזמן הפגישות או בתחושות לאחר הפגישות להבין מדוע הם נשארים לבד. זיהוי חסמי הצלחה הוא שלב חשוב בלקיחת האחריות על חיינו מתוך מודעות מלאה.

מאמרים נוספים