להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

התמרה

המושג התמרה שאול מתחום הפיזיקה. במקור המושג התמרה מדבר על שינויים מולקולאריים של חומר או מינרלים על ידי שינויים חיצוניים כמו לחץ או טמפרטורה, הגורמים ליצירת חומר שונה מהמקורי. תהליך הנקרא גם מטמורפוזה. התמרה הפכה למושג בטיפולים אימונים כאשר אנחנו לא מתייחסים ליצירת יש מאיין, אלא לשינויים מתוך הקיים ומתבססת על כך שכל חומר אורגני או רוחני נתון לשינויים תמידיים ובעזרת מודעות נכונה, ניתן לעצבו לדרך השינוי והצמיחה הרצויים לנו.

התמרה היא תהליך של הפיכת מחשבות ורצונות למציאות חומרית, או שינוי, כלומר התמרה, של מציאות במציאות אחרת. כמו בהליך התמרה של חומר, יכול להתחיל מאירוע מקרי המחייב שינוי, כמו פיטורין או אסון כלשהוא, או מתהליך ידוע מראש כמו הריון והפיכה להורים.

התמרה מוצלחת קשורה תמיד להכרת חומר הבסיס איתו אנחנו מבקשים לעבור התמרה. שינוי עבודה, למשל- ידרוש הכרה בכישורים שלנו בין אם טבעיים ובין אם נרכשים והבנה של אילו כישרים חדשים נצטרך לרכוש ולהעצים כדי להשלים תהליך של התמרה מקצועית. התמרה יכולה לנבוע מאימון להעצמה אישית, בו ילמד המתאמן להכיר ברצונותיו הפנימיים ולהתמיר אותם ממחשבות ורעיונות לעשייה בפועל. תהליך אומנתי של צייר או פסל , למשל,הוא דוגמא מצוינת לתהליך התמרה מוצלח המשלב בין גורמים שונים- מחשבה ורעיונות שבעיניי רוחו של האומן עוברים התמרה לקיום מציאותי בעזרת התמרה של חומר כגון דף ציור נקי או חימר ליצירת אומנת בעלת חיים משלה.

חישבו על עבודתו של קופירייטר במשרד פרסום- הוא מעביר בעזרת חשיבה ממוקדת, את רצון הלקוח התמרה ממסר מעורפל לאמירה ברורה על ידי פרסומות או סרטון.

התמרה כתהליך טבעי

כל חומר עובר התמרה, כבני אדם אנו עוברים התמרה מתוקף כוח החיים מתינוקות לילדים, ממתבגרים לאנשים בוגרים. מודעות לתהליך ההתמרה יאפשר לנו לשלוט בתוצאות התהליך. אי אפשר לעצור את ההתבגרות – אבל בהחלט אפשר להפוך לאדם מבוגר המסופק מהדרכים שבחר בחיים ושבע רצון מההישגים שלו.

כל דבר שאנחנו עושים ברמה היצירתית הוא התמרה, מקניית בית המאפשר לקבלן להוציא לפועל תוכנית בנייה ולהפכה לבית מגורים, על ידי שימוש בחומרים מתאימים ועד בישול ארוחה בה אנחנו מתמירים חומרי גלם לתבשילים.

התמרה באימון אישי

כאשר מתאמן מבקש שינוי, בין אם שינוי רדיקלי ובין אם שיפור במצבים קיימים, הוא מבקש התמרה. לעיתים חסמי ההצלחה נובעים מתוך החשש מהשינוי. לכן חשוב להכיר בהשלכות ההתמרה לפני תחילת התהליך ולהגיע אליו מוכנים, בין אם נפשית ובין אם מבחינה טכנית (למשל ציוד מתאים לתינוק חדש או הכנת חדר עבודה בבית למי שמבקש להפוך משכיר לעצמאי ועוד...)

התמרה באימון אישי תאפשר מיקוד מטרות והכרה בתנאים הקיימים. תהליך התמרה ריאלי לא עומד בניגוד לרעיון כי ניתן לשנות את החיים מהקצה אל הקצה, אבל מביא לתיאום ציפיות בין החזון ליכולות.

תהליך התמרה באימון אישי יבטיח הצלחה במעבר מהקיים לרצוי.

מאמרים נוספים