להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

בין ייעוץ אישי לאימון אישי

הפופולאריות הגוברת של אימון אישי יוצרת מצב שבו הרבה אנשים המבקשים לעצמם מאמן אישי, מניחים שאימון אישי נותן תשובות למצבים בחיים ושתפקידו של המאמן הוא לייעץ למתאמן. אימון אישי אכן יכול לבוא במקביל לתהליך ייעוץ אישי ושני התהליכים עשויים אף להשלים זה את זה, אבל אימון אינו ייעוץ אישי. ייעוץ אישי הוא ניתוח מצבים בחיים, ברמה העסקית או האישית והגעה למסקנות על פיהם ניתן לבנות דרך פעולה שתפתור בעיות או משברים. אימון אישי לעומת זאת בא לתרגל מצבים בחיים וליישם אותם במציאות. המאמן האישי, וכאן אכן קיים דמיון מסוים לתהליך יעוץ אישי, יבדוק ביחד עם המתאמן את המצבים בחיים שבהם הוא מרגיש צורך בחיזוק או נקיטת דרכי פעולה שונות ממה שהורגל, אבל לא ייתן תשובות או עצות. באימון אישי אנחנו פועלים מתוך התפיסה שתשובות נמצאות אצל המתאמן עצמו ומתוך דינאמיקה של העלאת השאלות הנכונות ומיקוד המטרות, המתאמן יגלה את דרכי הפעולה הרצויות לו.

יעוץ אישי לפני כניסה לתהליך אימון

למרות שמדובר בשני תחומים שונים, אין סתירה בין יעוץ אישי לאימון אישי, ניתן להגיע לאימון אישי לאחר קבלת יעוץ אישי או תוך כדי ולשלב את שתי הדרכים לצורך פעולה אפקטיבית. יועץ אישי טוב ומנוסה לא ייתן תשובות חד משמעיות לפתרון מצבים, אלא יביא מספר דרכים רצויות לפעולות מקדמות, לפי מיטב ניסיונו. בעזרת המאמן האישי יוכל המתאמן לבחון את העצות שניתנו לו במהלך יעוץ אישי לקבל מתוכם את ההחלטה לדרך המתאימה לו ביותר. לעיתים אנשים מרגישים מבולבלים אפילו יותר אחרי יעוץ אישי, כאשר חלק מהדרכים שהוצעו להם שונות לחלוטין מדרך פעולתם עד כה, לפעמים זה מפחיד ומנטרל את המוטיבציה לשינוי. בעזרת אימון אישי יהיה ניתן לבדוק את הסיבות המונעות מהמתאמן לפעול על פי העצות שקיבל בתהליך של יעוץ אישי (סיבות אילו מכונות 'חסמים') ולהתגבר על דפוסי התנהגות המונעים שינוי. אבל בסיס אימון האישי, שלא כמו במהלך יעוץ האישי,הוא היציאה לדרך עצמה.

ייעוץ אישי נפשי ויישום בעזרת אימון אישי

כפי שאימון אישי איננו יעוץ אישי, אימון אישי גם לא בא להחליף טיפול פסיכולוגי. למרות שבתהליך האימון האישי, אצל חלק מהמאמנים, יש אכן השפעות מן הפסיכולוגיה הקוגנטיבית. כאשר אדם בא לאימון אישי אחרי או במהלך יעוץ אישי נפשי (טיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי), ובכל זאת מתקשה לפרוץ את דרכו קדימה, המאמן האישי יתייחס בכובד ראש לאבחנות שניתנו בתהליך של יעוץ האישי נפשי, אבל דרכי הפעולה לא יהיו ברמת הפסיכותראפיה או המלצה לתרופות, אלא ברמת בחינת דרכי הפעולה שמבקש המתאמן ליישם הלכה למעשה. שילוב נכון של יעוץ אישי נפשי ואימון אישי משלים, יכול בהחלט להביא מתאמן נחוש לשינוי מהותי עד כדי מהפך של ממש בחייו.

מאמרים נוספים