להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

אימון רוחני

אימון רוחני הוא אחד הענפים המרתקים ביותר בתחום האימונים האישיים. אימון רוחני יכול לבוא כמטרה בפני עצמה, או להשתלב באופן אורגני עם תהליכי אימון אישי והעצמה. אימון רוחני יעזור למתאמן להגיע לחיבור למטרותיו הפנימיות ומציאת דרכו האינדיווידואלית בחיים על פי התבוננות עמוקה פנימה והתייחסות למושג 'ייעוד'. מציאת דרך רוחנית בחיים מקושרת בתרבות הישראלית לדת, מצד אחד ומצד שני, עצם הרעיון של דרך רוחנית נתפסת לעיתים כ"חוסר חיבור למציאות". אלא שבתהליך אימון רוחני אין קשר לדת כלשהי אין חובת העשייה מתוך ציווי של ישות חיצונית. מדובר בשיאו של תהליך פנימי שאדם עובר כדי להגיע לתשובות לגבי דרכי פעולה מתוך הקשבה לקול הפנימי העמוק שלו ולמעשה, יישום התובנות לגבי הדרך, כפי שיושגו בתהליך אימון רוחני, הוא הדרך הישירה לחיבור היציב ביותר למציאות.

רוחניות מעשית- יש דבר כזה בכלל?

בהחלט! אין פירושו של אימון רוחני דחיקת החיים המודרניים לטובת ישיבה במדיטציה כל היום. לפי התפיסה בתהליך אימון רוחני, היישום העמוק ביותר של הרוחניות הינה ביום יום ובפעולות בסיסיות בחיים. אימון רוחני יעלה את רמת המודעות של המתאמן לכל פעולה, עשייה ובחירה בחיים וייתן דרך בהירה לבדוק את גם את מטרותיו החומריות. אימון רוחני בהחלט אינו עומד בניגוד להשגת מטרות כמו שיפור בתנאי העבודה של המתאמן או שיפור כישורי הפרנסה, להפך, מתאמן בתהליך אימון רוחני יבדוק דרכי ישום גשמיות לתובנות פנימיות ויאפשר לבדוק כל פעולה מזווית משולבת של חומר ורוח. אימון רוחני עולה מתוך התפיסה שכשהרוח שלמה ורגועה, עולם החומר הופך לחלק אורגני ונגיש בהתנהלות שלנו ומשלים אותה. רוחניות מעשית לא נמדדת ברמת התובנה הפנימית, אלא רק נובעת ממנה.

בין אימון רוחני להדרכה רוחנית

כמו בכל תחום אחר של האימון האישי, המאמן איננו מטפל או מדריך. ההדרכה הרוחנית האמיתית בתהליך מגיעה מתוך המתאמן עצמו. אימון רוחני יראה למתאמן את הדלת לדרך חיים שבה לרוח ולייעוד יש ביטוי, אולם המפתח נימצא ביד המתאמן עצמו. אימון רוחני יפתח צוהר להקשבה לאני הפנימי ולצו הלב ויעזור למתאמן להתוות לעצמו את הדרך.

אימון רוחני – איך אפשר לאמן רוח?

הרוח שלנו פעילה וחיה כל הזמן, גם כשהיא מושתקת על ידינו. את הרוח אין צורך לאמן ,למעשה, עלינו לתת לה לאמן אותנו. אימון רוחני יאפשר למתאמן הכרה ברוח והקשבה לשפתה המרתקת. אימון רוחני ייגש להשגת מטרות מתוך השקט ויאפשר את חידוד הידיעה של המתאמן כי התשובות כבר נמצאות בקרבו. יציאה לדרך מתוך ידיעה מוחלטת, מחזקת את הביטחון בעשייה ואת התוקף של כל החלטה ועוזרת להתמדה בהגשמת המטרות. בתהליך אימון רוחני נעצור לרגע ממרוץ ההישגים ומהתחושה שמשהוא חייב לקרות כל הזמן. אפשר לומר במילים אחרות כי אימון רוחני הוא, למעשה, אימון להשגת שקט פנימי.

מאמרים נוספים