להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

תקשורת בין אישית מפרה - הבסיס החברתי של כולנו

אנחנו מבצעים תקשורת בין אישית יום -יום שעה –שעה. עם בני משפחתנו, עם קולגות לעבודה, עם נותני שירות . תקשורת בין אישית מודעת תשרת אותנו בהשגת מטרות וביצירת אווירה נעימה בכל מקום שנגיע אליו.

כריזמה- קשר ראשוני.

נראה כי אנשים היוצרים קשר ראשוני מוצלח ועוצמתי ללא מאמץ ניכר הם בעלי כישורי תקשורת בין אישית מולדים, למעשה הכריזמה מגיעה מתחושת הביטחון שאדם מקרין על סביבתו ומכך שהוא מרגיש בטוח בצעדיו. תקשורת בין אישית מוצלחת נוצרת כאשר אנחנו לא מהססים ומביעים את עמדתנו בבהירות ותוך כדי הקשבה לסובבים אותנו וכך יוצרים קשר ראשוני בעל רושם עוצמתי.

חשיבותה של הקשבה.

כשאנחנו מוצאים את עצמנו, במהלך ניהול תקשורת בין אישית, נודדים במחשבתנו לדרך בה נגיב על דברי הזולת, אנחנו בעצם מפספסים חלק מדברי העומד מולנו ותגובתנו לא תמיד תהיה קוהרנטית. כאשר אנחנו מנהלים תקשורת בין אישית חשוב שנבוא מתוך אג'נדה ברורה אבל גם מתוך נכונות להקשיב וללמוד ואף לשנות תוכנית פעולה בהתאם לעומדים מולנו. אומנות ההתפשרות היא לאו דווקא ויתור על רצותינו-אלא דרך לא צפויה להגשמה.

למה לא מבינים אותי?

שאלת מליון הדולר בניהול תקשורת בין אישית היא איך אני גורם לדעתי להישמע ואף להתקבל על ידי הזולת? חז"ל אמרו "חנוך לנער על פי דרכו" - תקשורת בין אישית מפרה דורשת עבודת הכנה-מי הקהל שלנו? (בין אם מדובר בהעברת הרצאה לעשרות אנשים ובין אם מדובר בקביעת גבולות עבור ילדינו) מה השפה שלהם? כאשר נשתמש במושגים מעולמם של בני שיחנו, נעלה לאין ערוך את הפתיחות שלהם כלפי עמדתנו.

ניהול קונפליקטים

תקשורת בין אישית מוצלחת נוצרת כשאנחנו לומדים להתנהל מול בעלי עמדות שונות משלנו מבלי להגיע לחיכוך. קונפליקט המנוהל נכון יהפוך למקפצה להתקדמות ולמידת דרכים שונות. כאשר קונפליקט אינו מוביל לעמדת מגננה, זאת תקשורת בין אישית במיטבה. תקשורת בין אישית לקויה תגרום לכל משימה להימשך זמן רב יותר ותביא לתחושת תסכול, לכן- אם אתם בתחושה שאינכם מובנים היטב, אימון אישי לשיפור תקשורת בין אישית יהיה הצעד החכם עבורכם.

מאמרים נוספים