להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

ניהול זמן - להקדיש זמן לזמן

זמן הוא המשאב היקר ביותר שלנו. לא ניתן לרכוש ממנו עוד, שעה אבודה לעולם לא תחזור. ניהול זמן ,תכנון מראש והצבת סדר עדיפויות מדורג הינו צעד חשוב בדרך להגשמה האישית.

ניהול זמן יאפשר לכם לנשום במהלך היום והפעולות ולא להיכנס לתחושת 'רדיפה אחרי הזנב', ניהול זמן נכון יכלול התחשבות בכל תחומי החיים. מערך ניהול הזמן של המתאמן יבנה כך שגם לזמן הפנוי יינתן מקום של כבוד. ניהול זמן נכון יאפשר לקחת בחשבון את כל המרכיבים הבונים אותנו. להנאה והמנוחה יש תפקיד בתחושת האושר הכללית, ללא ניהול זמן יתכן שנמצא את עצמנו מתמידים במטרה ואף משיגים אותה-אבל לא לוקחים את הרגעים השקטים כדי ליהנות מההצלחות.

מה הם 'בולעני הזמן'?

מדובר בנקודת ומשימות ביום שכשמן כן הן-בולעות לנו זמן. ניהול זמן יאפשר לנו לאתר את הנקודות האלו ביום ולהפוך את הזמן האבוד לזמן יעיל. בולעני זמן יכולים,למשל, להופיע כאשר לקראת סוף היום אנחנו עייפים ומושכים משימות, או כשמשימה לוקחת זמן רב יותר עקב אי תכנון נכון. ניהול זמן יאפשר לנו לתכנן מראש את היום כך שנוכל להקדיש אותן למשימות שאינן דורשות ריכוז רב כגון סידור מסמכים או יומן ליום הבא ובולעני הזמן יהפכו לבסיס להתייעלות.

ניהול זמן ל'קניית זמן'.

כפי שאמרנו קודם, הזמן הוא משאב קבוע, בפני אף אחד לא עומדים יותר מ24 שעות ביממה. תחושת ה'אין זמ' היא המעכב המרכזי, אם לא נמצא שעה בחודש לארגון הניירות- נבזבז כל יום 15 דקות בחיפוש המסמכים הרלוונטיים. ניהול זמן הוא הדרך להבטיח שזמננו יקבל את הכבוד הראוי לו עד השנייה האחרונה, ניהול זמן יראה לנו את הנקודות בהן הזמן נוזל לנו מבין האצבעות וילמד אותנו מהוא משך הזמן האופטימלי לכל משימה, דווקא קציבת זמן לכל משימה ולאו דווקא מרוץ לסיים אותה בזמן הקצר ביותר, יפנה לנו זמן. שימו לב שכאשר אנחנו מוטרדים במשימות שונות ,כל משימה נמשכת יותר כי קשה לנו להתרכז בה.

ניהול זמן כפעולה מקדימה לכל פעולה אחרת זאת הדרך להפוך כל דקה לזמן איכות.

מאמרים נוספים