להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

מורה לחיים

'אי אפשר ללמד אדם דבר, ניתן רק לעזור לו לגלות את הדברים מתוך עצמו' אמר גלילאו גלילאי ובכך למעשה, הגדיר באופן המדויק את תפקידו של המאמן האישי.

מאמן אישי טוב הוא מורה לחיים. לא מורה הבא ללמד את תלמידיו לשנן או להפנים חומר, אלא מורה לחיים מלשון "מראה"- מראה למתאמן את מה שכבר קיים בו. תפקידו של אותו מורה לחיים יהיה לעזור למתאמן לבחון את חייו ולהציב אלומות אור בדרכו.

כאשר אדם בא לחפש מורה לחיים הוא לא אבוד או חסר אונים אלא בדיוק ההפך- עצם חיפוש אחרי מורה לחיים היא לקיחת האחריות הגדולה ביותר של אדם על חייו. ההבנה כי יש דברים שעליו לשפר וכי יכולת השיפור והריפוי העצמי היא בידיו, היא בסיס הדרך לאושר והצלחה.

מורה לחיים בדמות המאמן האישי יזהה את הבסיס הזה וממנו יעזור למתאמן לחפש את השורשים לצמיחה.

מורה לחיים - שליחות לחיים

יתכן כי חיפושכם אחרי מורה לחיים יעלו דווקא מאמנים צעירים מיכם, או בעלי ניסיון בתחום שונה משלכם, אלא שלניסיון חיים ספציפי לתחום כזה או אחר אין חשיבות בהצלחת האימון. (כמו שיועץ עסקי אינו צריך להיות בעל ניסיון דווקא בתחום הספציפי של העסק שלכם, אלא בעל ראיה עסקית רחבה ככל האפשר) ההפך הוא הנכון, לעיתים אנשים בעלי ניסיון בתחום דומה לזה שבו אתם מבקשים להתפתח תהיה נטייה לתת עצות שעבדו עבורם. מורה לחיים אמור להסתכל מעבר לתחום ספציפי כזה או אחר ולעזור לאדם לגלות כוחות בעצמו. מה שחשוב הוא למצוא מורה לחיים שעבורו עזרה בהתוויית מסלול האושר היא שליחות, שהצלחה שלכם תהיה ההצלחה שלו.

'אם תרצה להאכיל רעב יום אחד - תן לו דג. אם תרצה לספק לו אוכל לכל חייו - תן לו חכה'

מורה לחיים ילמד אתכם לשאול שאלות יומיומיות למשך כל חייכם ולא יתיימר לתת תשובות נחרצות וחד פעמיות. זה יהיה השיעור החשוב ביותר שתקבלו מכל מורה לחיים שתבחרו. היכולת לשאול שאלות –זאת החכה איתה תוכלו לדוג הצלחות עוד זמן רב לאחר סיום תהליך האימון.

מאמרים נוספים