להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

מודעות עצמית - הבסיס לאושר

מודעות עצמית על פניה עשויה להישמע כמו עוד מושג ניו אייג'י ערטילאי, למעשה, הפירוש האמיתי של מודעות עצמית הוא שיא המציאותיות ובסיס איתן להנחת הרגליים על הקרקע.

מודעות עצמית בריאה עשויה להקל את על חיינו ולהתוות בחירות המתאימות לכישורינו, בעזרתה נוכל להתוות חזון בעל המשכיות לכל תחום בחיינו.

בשביל מודעות עצמית מושלמת אנחנו צריכים קודם כל להתחייב לקבלה עצמית, חוזה עם עצמנו שמבטיח שמה שלא נגלה על עצמנו בתהליך- אנחנו נאהב את עצמנו. חשוב לעבור את תהליך הזה, בעיקר בגיל בוגר, ואפשר בתיווכו של מאמן אישי. מודעות עצמית עשויה לעבור דווקא דרך עין חיצונית אוהדת שתציב לנו את השאלות הנכונות.

מודעות עצמית של מצליחנים.

בהרבה מקרים חוסר הסיפוק מגיע מתוך הצבת מטרות לא ריאליות מתוך רצון להתאים את עצמנו לתמונה כלשהיא שנבנתה עבורנו מתוך הסביבה. מודעות עצמית שתבנה בתהליך נכון תאפשר לנו לאתר את אותן נקודות בהן במקום להקשיב לעצמנו ולבנות את הדרך האינדיוידואלית שלנו ולא להבנות על פי "מה שאנחנו אמורים להיות" אלא בהתאמה למה שאנחנו באמת. וכאן נכנסת מודעות עצמית לתמונה. מה אני רוצה מעצמי? למה אני מסוגל? אילו תכונות חזקות אצלי ?מה הן התכונות שעלי לחזק כדי להגשים את מטרתי? היכולת לענות לעצמנו על השאלות האלו ולפעול על פי התובנות שנגיע אליהן זוהי למעשה מודעות עצמית.

מודעות עצמית בקשרים בין אישיים

לעיתים קרובות אנחנו מוצאים עצמנו מקשיבים לזולת ומנסים להתחשב ברצונו, אך למרות זאת הקשר אינו מספק, בין אם מדובר בזוגיות, קשרי משפחה או פרטנרים לעבודה. הסיבה לכך נעוצה בכך ששכחנו להקשיב לעצמנו. כאשר אנחנו לא כנים לגבי רצוננו ולא מסוגלים להביע אותו בבהירות, תלווה אותנו התחושה שלא מבינים אותנו שתוביל או להסתגרות פנימה והשלמה בלית ברירה עם המצב, או לקונפליקטים מתמשכים. מודעות עצמית בהחלט יכולה למקד את השיחה ולהביא לשביעות רצון בקרב כל הצדדים. אם אתם מוצאים את עצמכם פעם אחר פעם במצבים כאלו, אימון אישי להעצמת מודעות עצמית הוא צעד מתבקש עבורכם.

מאמרים נוספים