להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

לאהוב את מה שיש - ביירון קייטי

לביירון קטרין ריד ,שמה המלא של ביירון קייטי, היה הכל, קריירה,זוגיות ,שלושה ילדים נהדרים ובכל זאת, שקעה בדיכאון קליני שהביא לאשפוזה. מתוך הדיכאון העמוק הצליחה ביירון קייטי לראות את הגורמים למצבה והפכה אותם לדרך עבודה שמשפיעה לטובה על אנשים רבים בעולם כבר 30 שנה. ספריה של ביירון קייטי, שהמפורסם בהם הוא "לאהוב את מה שיש", תורגמו לשפות רבות ורבים מעקרונות העבודה שאותם פיתחה עומדים בבסיס של אימונים אישיים רבים.

לקבל את המציאות- לא להלחם בה

רבים מהתסכולים שלנו נובעים מאי קבלת המציאות. ביירון קייטי הבחינה בין "עובדות" לבין "תפיסות אישיות". ביירון קייטי מלמדת את העובדים בשיטה שפיתחה לקבל את המציאות כפי שהיא ולאהוב אותה מסיבה פשוטה אחת-זאת המציאות. על פי ביירון קייטי מלחמה במציאות תביא לתסכול גובר, בעוד שקבלת המציאות, על יתרונותיה ומגרעותיה, תביא לשלווה.

קבלת המציאות כבסיס לשינוי

אחד החששות של מתאמנים מהרעיון של קבלת המציאות כפי שהיא הוא הקיפאון. על פי ביירון קייטי קבלת המציאות נותנת לנו את ההזדמנות להתבונן בה ולהבין באופן העמוק ביותר, ללמוד לאהוב את המציאות אינו בהכרח להשאיר אותה כפי שהיא לנצח, אלא לפעול מתוך הקיים לצורך צמיחה. ביירון קייטי מציעה טכניקת עבודה על פיה נוכל להתבונן במחשבותינו ולהבין את הגורם לסבל ותסכול. לאחר שנבין דברים אילו נוכל לפעול בדרך המשרתת אותנו באופן היעיל ביותר, כיוון שיהיה בידינו את הכוח החשוב ביותר שאדם מצליח מחזיק- מודעות.

מעגל הדאגה מול מעגל ההשפעה

התוודעות אל ביירון קייטי נותנת בידי מתאמנים כלי רב עוצמה- היכולת להבחין בין הדברים שאנחנו יכולים לשנות והדברים שהם מצב נתון. ההבחנה הזאת תזניק את המתאמן הלאה ,כיוון שהיא תמנע בזבוז כוחות על דברים שאינם ניתנים לשינוי (ושייכים ל"מעגל הדאגה") ותפנה משאבים להשקעה במעגל ההשפעה האישי.

ביירון קייטי תלווה אתכם כחברה בתהליך האימון. דווקא בגלל שמדובר באדם שידע תסכול ומשברים, השיטה שלה מדברת בגובה העיניים ומביאה להישגים שלמעשה-כבר בהישג ידיכם. העבודה על פי ביירון קייטי פשוט תעזור לכם לראות את מה שכבר ברשותכם.

מאמרים נוספים