להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

כוחו של התת מודע - אימון אישי למודעות

כוחו של התת מודע היה מסתורין ענק במשך דורות, לאנשים היה ברור כי יש משהוא מתחת לפני השטח. היה זה זיגמונד פרוייד, אבי הפסיכואנליזה, בשלהי המאה ה19 שהביא את כוחו של התת מודע למודעות. על פי פרוייד, תפיסת העולם והמודעות שלנו מתחלקים לשלושה-

המודע - אילו הדברים שאנחנו חושבים עליהם בזמן הווה נתון

סמוך למודע - דברים שאינם מעסיקים אותנו כרגע-אבל קיימים בחשיבה המודעת, ואנו מזיזים הצידה כשאיננו זקוקים למידע זה.

הלא מודע - כל מה שאינו נמצא בתודעה באופן מיידי, והגישה אליו מגיעה או כשהמודע מושתק (כגון בזמן שינה וחלימה) או באמצעות אימון להבנת כוחו של התת מודע.

הגישה המקובלת כיום היא כי כוחו של התת מודע משפיע עלינו לא פחות מהחשיבה המודעת.

כאשר אנחנו נגשים לראיון עבודה, למשל, גם כשאנחנו יודעים ברמה המודעת כי העבודה מתאימה לכישורינו ומאמינים בחריצותנו, הרי שאם יש קול פנימי האומר כי איננו ראויים להצלחה ופרנסה טובה-גם אם ננהל את הראיון בדרך הטובה ביותר ,יש סיכוי שכוחו של התת מודע ישפיע על המראיין ויכשיל אותנו בקבלת התפקיד. אנשים החווים אכזבות חוזרות ונשנות במערכות יחסים ,מושפעים לעיתים על ידי כוחו של התת מודע ששולח מסר שאינם זכאים לאהבה ואושר.

תהליך העבודה על כוחו של התת מודע

תחילה נזהה את המסרים שתת המודע שולח, לעיתים מדובר בסיבות הנעוצות בשלבים המוקדמים של חיינו, במחשבות שאספנו בדרך או מסרים שליליים שהפנמנו דווקא דרך אילו שביקשו לתרום עצות לטובתנו . כאשר נזהה את המחשבות המעכבות נוכל לרתום את כוחו של התת מודע לטובתנו. כפי שהפנמנו מסרים שלילים ,נוכל ממש לתכנת מחדש את כוחו של התת המודע לחשיבה חיובית ומקדמת. כאשר כוחו של התת מודע הופך מקול פנימי אינטואיטיבי להליך מודע, אנחנו מקבלים כוח לשלוט על חיינו. תת המודע שולח אלינו מסרים כל הזמן, תהליך העבודה ילמד אותנו להבחין בין פחדים לבין אזהרות אמיתיות. כאשר נמקד את מטרותינו תוך כדי עבודה על כוחו של התת מודע, הכוח הזה יסייע לנו לזהות הזדמנויות ולהסיר מכשולים.

מאמרים נוספים