להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

התפתחות אישית

הביטוי התפתחות אישית מכיל בחובו את המילה 'להיפתח' ואכן, תהליך התפתחות אישית ידרוש מהמתאמן פתיחות. פתיחות לדרכים חדשות, פתיחות להכיר את עצמו מזוויות שונות, פתיחות לראות את המציאות במלואה.

אדם מבקש התפתחות אישית כשהוא מרגיש שדרך מסוימת הגיעה למיצוי ומחפש אלטרנטיבות למצב הקיים. כניסה לתהליך שיביא התפתחות אישית אינו חייב להגיע ממצוקה, רבים מאילו המגיעים לאימון אישי כדי למצוא דרכי התפתחות אישית הם דווקא אנשים מצליחים שמרגישים שאפשר להגיע הרבה יותר גבוה.

הצבת מטרות - השלב הראשון בסולם.

באימון אישי לתהליך התפתחות אישית חשוב למקד את המקומות בהם אנחנו מבקשים התפתחות אישית. עודף מטרות עשוי לפגוע בתהליך. התפתחות אישית בתחום אחד תביא ללמידת דרך, שהיא המטרה האמיתית ותשרת אותנו בכל התפתחות אישית שנבקש בעתיד. התפתחות אישית יכולה לבוא לידי ביטוי התקדמות בתפקיד בעבודה, למציאת זמן לתחביבים, תחום חדש ללמוד או להגשמת חלום ילדות שנזנח. אינכם חייבים לבוא עם מטרה ברורה. חלק חשוב מהתהליך הוא הסתכלות פנימה אל שאיפותיכם הכמוסות.

החלום המציאותי

אנחנו חולמים. זה אחת מהווייתנו כבני אדם. השאיפות הן גורם המקדם הנותן מוטיבציה. אלא שרבים מהחלומות האלו אינם ממומשים, לעיתים כי אנו חשים שאין לזה פנאי מספיק או הגשמת חלום פירושה ויתור על הישגים חומריים ולעיתים כי אנחנו חוששים שהחלום שלנו ייתפס כמגוחך בעיני הסביבה.
'שבגילך תחלוק ספסל לימודים עם בני 20?'

'אומנות? איך אפשר להתפרנס מזה?'

'לקחת חודשיים חופש לטיול? ומה יהיה עם הילדים?'

באימון אישי לתהליך התפתחות עצמית נזיז את רחשי הסביבה הצידה, נבדוק את השאיפות שלנו בסביבה תומכת. למה באמת לא לקחת פסק זמן ללימודים? למה לא להתחיל בקורס לציור אחרי שעות העבודה? מדוע אנחנו נותנים לאמירות חיצוניות לעכב אותנו? התפתחות אישית היא הגשמה עצמית. אדם המגשים את עצמו משתפר בכל תחומי החיים. קורס לציור, למשל, יכול לפתח ראייה יצירתית ולשפר את יכולתנו למצוא פיתרונות בעבודה. לימודים לצורך העשרה יפתחו את החשיבה וישפרו את יכולתנו להכיל את הזולת.

אף פעם לא מוקדם מידי לחפש התפתחות אישית!

מאמרים נוספים