להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

דמיון מודרך בשירות האימונים האישיים.

הדמיון מפעיל אותנו בחיים הרבה יותר מכפי שנדמה לנו, אפילו כשאנחנו באים לעשות פעולה פשוטה,כגון בישול ארוחה, אנחנו מפעילים על עצמנו תהליך של דמיון מודרך. אנחנו מתארים לעצמנו את החומרים שתכיל החביתה, הטעם שהם יקנו לה, צורת ההגשה, המאכלים הנלווים. מאמן אישי העובד עם שיטת דמיון מודרך יביא את אותה פעולה אוטומטית למודעות. דמיון מודרך אינו פנטזיה, אלא למעשה, נקודת המוצא שלנו לפעולה מוצלחת.

במקור דמיון מודרך הגיע מעולם הספורט כחלק מהאמון המנטאלי, מאמנים היו מדריכים את המתחרים לדמיין ניצחון, כאשר תחושת הניצחון כבר הייתה מוטבעת, הם יכלו להתעלות מעל מגבלות הגוף. דמיון מודרך בשירות האימון האישי אינו מתעלם ממגבלות, אלא לוקח אותן בחשבון. אנחנו יכולים לעשות תרגול אימון מודרך לפני דייט, לדמיין את המבוכה שעוצרת אותנו ולראות את הדרכים להתגבר, לפני ראיון עבודה, דימיון מודרך יאפשר לנו לחוות בתנאים נוחים שאלות קשות ומראיינים קשוחים ולהכין את עצמנו בדרך היסודית ביותר. לפעמים זה לא מספיק לדעת את התשובות הנכונות, אלא חשוב גם לדעת איך לבטא את עצמנו בדרך הנקייה ביותר. דמיון מודרך יכול לשרת אותנו גם בתיקון חוויות קשות מהעבר שעוצרות אותנו בהווה, איך היינו מתנהגים "אז" לו ידענו טוב יותר? זה אומנם לא יכול לשנות את העבר, אבל בהחלט משחק תפקיד חשוב בעיכול חוויות ומונע מהן להפוך לטראומה.

מאמן אישי מיומן יוכל להוביל אתכם בסשן דמיון מודרך לתחושת הצלחה, בדיוק כמו אצל ספורטאי מקצועי, ההצלחה כבר תהיה אצלכם ותוכלו לצאת לדרך בתחושה שאתם מתחרים לניצחון. דמיון מודרך מתייחס לנתונים קיימים ועם זאת נותן מקום של כבוד לפנטזיה, לחלום שמוביל. לעיתים אנשים מגיעים לאימון אישי בתחושת ייאוש וריקנות, דמיון מודרך יעזור לכם להיזכר בויז'ן ששלח אתכם להתחיל את הדרך, גם אם דברים השתנו מאז-הרי שאין כמו תחושת מסע להגשמת חלום כדי לתת את הכוח להמשיך למרות הקשיים.

המושג אימון מודרך עלול להישמע כמנותק מהמציאות, כחלום, אך למעשה הוא דרך מופלאה להתחבר למציאות בדיוק כפי שהיא. דמיון הוא הצעד הראשון במסע שלכם להגשמה.

מאמרים נוספים