להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

ביטחון עצמי - לא נולדים עם זה, בונים את זה!

העדר ביטחון עצמי הוא אחד המכשולים הגדולים ביותר למימוש עצמי. כולנו נתקלנו יותר מפעם אחת באשה או גבר נאים וחכמים שנכשלים פעם אחר פעם בבניית מערכות יחסים או באדם מוכשר בעבודתו שמתקשה להתקדם מעבר לתפקיד זוטר. מה שמשותף לאנשים האלו זה ביטחון עצמי נמוך. הם מקבלים מחמאות מהסביבה, מקבלים חיזוקים אבל מתקשים להפנים את ערכם האמיתי ולנהוג לפיו.

אם אתם מזהים את עצמכם בשורות האלו, אימון אישי לבניית ביטחון עצמי הוא הצעד הנכון עבורכם.

מה זה בכלל ביטחון עצמי?

אושו, הפילוסוף ההודי, דיבר על עקרון אי-המאמץ, כאשר התחושה היא שדברים זורמים בקלילות ללא זיעה, ואכן ,בטחון עצמי קשור לתחושת המסוגלות. כשאדם מודע ליתרונותיו הוא יודע לרתום אותם להצלחה. חוסר ביטחון עצמי,בדיוק כמו עודף, עשוי להוביל אדם לקחת משימות הגדולות על מידותיו או שאינן מתאימות לידע שאותו צבר ,כך שכישלון המשימה יאשר את תחושת חוסר המסוגלות. אימון אישי לביטחון עצמי יעזור למתאמן לדעת את יתרונותיו ולהתאים את המשימות ליכולותיו האמיתיות.

האם רמת הביטחון העצמי לא נקבעת כבר בילדות?

לא מדויק. אומנם, לדרך החינוך והחיזוקים שילד מקבל יש תפקיד מכריע בבניית האישיות, אלא שבחיים הדברים הרבה יותר דינאמיים. כאנשים מבוגרים אנחנו יכולים לראות את התוצאות של מה שקבלנו בילדות לחיוב ולשלילה ,לפתח מודעות עצמית וסביבתית ולשנות את הדברים שמפריעים לנו במידה לא מעטה. כמובן שלא מדובר על הקניית ביטחון עצמי יש מאיין, אלא על בנייה של ביטחון עצמי, באמצעות הכרה ביכולות של המתאמן, נוכל להבין מה הם הדברים שדוחפים אותו לזנק על משימות בעלות פוטנציאל כישלון, או לחילופין- להימנע מפעולות (כגון דייטים,שיחת העלאת שכר ...) שדורשות הפגנת ביטחון עצמי.

אימון אישי לביטחון עצמי –

במפגשים עם המאמן נאתר את המקומות בהם נידרש חיזוק של ביטחון עצמי, החיזוק עובר דרך פעולות, ובניית תנאים להתפתחות ביטחון עצמי. יתכן שבהתחלה נזדקק לfake it until you make it,כלומר, המתאמן ילמד כיצד להתנהג באופן שמקרין ביטחון עצמי, גם אם אינו חש כך. אלא שהצלחה ועוד הצלחה בעקבות התנהגות זו- יבנו לבסוף ביטחון עצמי אמיתי.

מאמרים נוספים