להתעדכן בכיף

מתעניינים באימון אישי? קבלו מידע וסרטונים חינם ישירות למייל. השאירו כתובת אי-מייל עכשיו!


* בלחיצה על כפתור 'שלח' אני מאשר\ת קבלת דוא"ל

יצירת קשר

מתלבטים? לא יודעים איך להמשיך מכאן? השאירו פרטים עכשיו ואחזור אליכם בהקדם לשיחת הכרות ללא התחייבות!cap
אימון אישי סרטים

בחירת מקצוע

בחירת מקצוע הוא אחד השלבים החשובים ביותר במעבר לחיים בוגרים. לעיתים הבחירה מסתבכת אף יותר כאשר מדובר בשינוי מקצועי בגיל בוגר.
מה הם השיקולים המרכזיים שינחו אותנו באימון אישי מונחה בחירת מקצוע?

1- סדר עדיפויות בחיים- מה חשיבת גובה הכנסה? האם השכר הוא מרכיב מרכזי ואם כן, מה המחיר האישי אותו המתאמן מוכן לשלם על פי שיקול בלעדי זה?

2- חשיבות הזמן הפנוי- יש אנשים שיהיו מאושרים גם אם זמן האיכות שלהם ירוכז אך ורק בסופי שבוע והמבנה הנפשי שלהם יאפשר להם לשהות שעות ארוכות מחוץ לבית ללא תסכולים מיותרים, יש אנשים שזקוקים לזמן חופשי מידי יום. איתור המבנה האישיותי חשוב מאוד כאשר אנחנו בתהליך בחירת מקצוע.

3- מהם הכישורים של המתאמן? -ניתן לפנות, כמובן, לייעוץ מקצועי, בשלב ההתחלתי, אבל קחו בחשבון שהליך בחירת המקצוע בייעוץ מקצועי עשוי להעמיד בפניכם אופציות רבות ומגוונות, כולן מפתות ומוצלחות. אז איך תדעו מה מתאים לכם ביותר?

בחירת מקצוע- חשיבותו של הקול הפנימי

לכל אחד מאיתנו יש קול פנימי שיודע בדיוק מה אנחנו רוצים ומה מתאים לנו. רבים מאיתנו, בעיקר כשזה מגיע לדבר מהותי כל כך כמו בחירת מקצוע - מזיזים אותו הצידה וההקשבה מופנות לקולות החיצוניים: "עובד/ת סוציאלי? איך תגדל/י משפחה ממשכורת כזאת?" "את/ה יודע/ת כמה כאב ראש זה להיות עצמאי?", כולנו הרי מכירים את התגובות האלו, בחירת מקצוע לעיתים קרובות עלולה להיות מושפעת מהן.
באימון אישי המוקדש לנושא בחירת מקצוע נפנה את ההקשבה לאותו קול פנימי, אין פירוש הדבר שנתעלם מגורמים חיצוניים כמו שכר. כסף הוא פורמט אנרגטי שמאותת לנו אם עשינו בחירה נכונה. כשאדם יוצא לעבודה באהבה - גם השכר מתאים את עצמו וכן, אנחנו נמנעים מבזבוז כספים מיותרים הנובעים מהצורך להעניק לעצמנו פיצוי על חוסר סיפוק בעבודה.

בחירת מקצוע היא הרבה יותר מהשאלה איך להתפרנס. אנו מבלים בעבודה את רוב שעות היום במשך עשרות שנים, בחירת מקצוע נכונה תשפיע על רמת האושר שלנו ובכך תקרין לטובה על התקשורת הבין אישית שלנו בכל תחום בחיים.

מאמרים נוספים